Lähtölistat

Eskon tuoppi/O-Ri Cup V, 14.10.2018, lähtöjärjestys

Luokka 1 (harjoitusluokka): O-Rin raviohjelma 2017, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
13 lähtöä, ei sijoituksia
1 Kia Niskakangas Elmholts Napasha Oulu-Riders ry 8:00
2 Ella Kaurala Välimäen Bamse Oulu-Riders ry
3 Sonja Kaartinen Jozik Oulu-Riders ry
4 Emma Kopola Quastone Oulu-Riders ry
5 Henna Åman Budzik Oulu-Riders ry
6 Juuso Tumelius Orlik Oulu-Riders ry
7 Isabella Busk Estragood Oulu-Riders ry
8 Milja Sävykoski Lansiär Oulu-Riders ry
9 Siiri Lepistö Carewicz Z sadyby Oulu-Riders ry
10 Aada Hiltunen Kaunisrannan Edward Oulu-Riders ry
11 Virpi Perunka Leevi Lågland Kentaurit98
12 Ilona Jylhä Auran Piirto Oulu-Riders ry
13 Hanna Lahtinen Jozik Oulu-Riders ry

Luokka 2a: Helppo B K.N. Special 2009, Eskon tuoppi: avoin Saaran tallin opetushevosilla kisaaville O-Ri ry:tä edustaville junioreille
Tuomari C: Mari Päivärinta
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Helmi Pyyppönen Elbrus (4) Oulu-Riders ry 09:15
2 Minttu Kämäräinen Estragood (5) Oulu-Riders ry
3 Heta Hiltunen Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry
4 Anna Korhonen Kolin Rappen (7) Oulu-Riders ry
5 Helmi Kakko Friso (6) Oulu-Riders ry
6 Inga Broström Elbrus (4) Oulu-Riders ry

Luokka 2b: Helppo B K.N. Special 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
7 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Heidi Hautamäki Lemaksas (8) Pegasos Riding Team ry 10:15
2 Ronja Tuomivaara Abbeyside Oscar (1) Ruukin Ratsastajat ry
3 Ronja Paatelma Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry
4 Vilma Pousi Quastone (10) Kentaurit 98 ry
5 Pauliina Tuomivaara E.V. Jalotähti (3) Ruukin Ratsastajat ry
6 Jaana Honkanen Ataraksi (2) Ankkurilahden Ratsastajat ry
7 Hanna Hautamäki Lemaksas (8) Pegasos Riding Team ry
(kilp. ulk.) Virpi Perunka Leevi Lågland Kentaurit98

Luokka 4: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, (Ruotsalainen kenttäkilpailuohjelma 2000), päivitetty 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Katja Kallio Montoya II (9) Oulu-Riders ry 11:20
2 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (12) Oulu-Riders ry
3 Anniina Malo Vedeksas (13) Oulu-Riders ry
4 Katharina Kujala Montoya II (9) Oulu-Riders ry

O-Ri Cup IV, 23.9.2018, lähtöjärjestys

Luokka 1: Harjoitusluokka Ristikko – 40cm, arv. A.1.0, avoin Oulu Ridersin jäsenille ja Saaran tallin tuntiratsukoille
9 lähtöä (harjoitusluokassa ei sijoittuneita)
1 Helmi Pyyppönen – Orlik Oulu Riders ry                                       8:00
2 Ella Kaurala – Montoya II Oulu Riders ry
3 Isabella Busk – Estragood (4) Oulu Riders ry
4 Kiia Niskakangas – Elmholts Napasha Oulu Riders ry
5 Sonja Kaartinen – Jozik Oulu Riders ry
6 Tea Mölläri – Jukka (8) Kentaurit98 ry                                           n. 8:25
7 Emma Kopola – Quoastone (12) Oulu Riders ry
8 Reeta Pirilä – Bruchetta Oulu Riders ry
9 Venla Leviäkangas – Orlik Oulu Riders ry

Luokka 2: 60 cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille
15 lähtöä, 4 sijoittuu.
1 Lotta Nyman – Freedom Emelwerth (5) Oulun Ratsastajat ry   n. 9:10
2 Aino Pirilä – Baron (1) Oulu Riders ry
3 Helmi Kakko – Friso (6) Oulu Riders ry
4 Minttu Kämäräinen – Estragood (4) Oulu Riders ry
5 Heta Hiltunen – Rowanhill Najila (13) Oulu Riders ry
6 Vilma Pousi – Quastone (12) Kentaurit 98 ry                               n. 9:35
7 Katriina Pylväs – Pantomiimi (11) Team Ratsurinne ry
8 Oona Laasonen – Einolan Ritari (2) Oulun Ratsastajat ry
9 Seena Pekkarinen – Sweet Cinnamon (16) Oulu Riders ry
10 Petra Nyman – Freedom Emelwerth (5) Oulun Ratsastajat ry
11 Virpi Perunka – Leevi Lågland (10) Kentaurit 98 ry                   n. 10:00
12 Inga Broström – Elbrus (3) Oulu Riders ry
13 Helmi-Maria Siirilä – Hannelore Grau (7) Jäälin Ratsastajat ry
14 Jenna Matilainen – Jukka (8) Oulu Riders ry
15 Sara Torvikoski – Maur (9) Oulun Ratsastajat ry

Luokka 3: 80 cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille
6 lähtöä, 2 sijoittuu.
1 Lotta Nyman – S.V. Crystal Star (14) Oulun Ratsastajat ry        n. 10:45
2 Seena Pekkarinen – Sweet Cinnamon (16) Oulu Riders ry
3 Helmi-Maria Siirilä – Hannelore Grau (7) Jäälin Ratsastajat ry
4 Katriina Pylväs – Pantomiimi (11) Team Ratsurinne ry
5 Oona Laasonen – Einolan Ritari (2) Oulun Ratsastajat ry         n. 11:05
6 Petra Nyman – S.V. Crystal Star (14) Oulun Ratsastajat ry

Kouluratsastuskilpailut 14.7.2018, lähtölistat

Luokka 1a: C-merkin kouluohjelma 1997, avoin suomenhevosille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Johanna Niemelä Titaanin Tuiske (23) Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry 16:00
2 Miia Mustonen Vihjeen Valtti (25) Oulun Ratsastajat ry
3 Meiju Manninen Auran Piirto (2) Oulun Ratsastajat ry
4 Lily Luhtaniemi Jatsikko (11) Kentaurit 98 ry
5 Karoliina Määttä Pulun Pomo (17) Oulu-Riders ry
6 Maija Kylmänen Villarin Roope (26) Ankkurilahden Ratsastajat ry

Luokka 1b: C-merkin kouluohjelma 1997, avoin kaikille
12 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Lotta Nyman S.V. Crystal Star (28) Oulun Ratsastajat ry                        17:00
2 Vilma Pousi Kolin Rappen (12) Kentaurit 98 ry
3 Iina Kehusmaa Esto (6) Ratsastusseura Win Win ry
4 Ella Kaurala Carewicz Z Sadyby (5) Oulu-Riders ry
5 Helmi Kakko Friso (8) Oulu-Riders ry
6 Matleena Luhtaanmäki Ranka (18) Jäälin Ratsastajat ry
7 Laura Lämsä RH’s Maestro (20) Lapin Urheiluratsastajat ry                  17:33
8 Inga Broström Kolin Rappen (12) Oulu-Riders ry
9 Sonja Murtomäki Aitäh (1) Haapaveden Ratsastajat ry
10 Anna Korhonen Lemaksas (14) Oulu-Riders ry
11 Jenni Lampila Fendi Welt (7) Kentaurit 98 ry
12 Petra Nyman S.V. Crystal Star (28) Oulun Ratsastajat ry

Luokka 2: Helppo B FEI Lasten esiohjelma A 2015, avoin kaikille
13 lähtöä, 4 Sijoittuu.
1 Karoliina Määttä Pulun Pomo (17) Oulu-Riders ry                                 18:30
2 Maija Kylmänen Villarin Roope (26) Ankkurilahden Ratsastajat ry
3 Jenna Matilainen Budzik (4) Oulu-Riders ry
4 Matleena Luhtaanmäki Ranka (18) Jäälin Ratsastajat ry
5 Laura Lämsä RH’s Maestro (20) Lapin Urheiluratsastajat ry
6 Anna Korhonen Lemaksas (14) Oulu-Riders ry
7 Jenni Lampila Fendi Welt (7) Kentaurit 98 ry                                          19:03
8 Maria Manninen Honda (10) Ratsuteam ry
9 Assi Ollikainen Vinha-Veera (27) Ratsuteam ry
10 Anniina Malo Vedeksas (24) Oulu-Riders ry
11 Eerika Kaappola Nugget (16) Oulu-Riders ry
12 Eleonora Paajanen Half Moon Bay (9) Kentaurit 98 ry
13 Aija Degerman Bonamit (3) Oulun Ratsastajat ry                                19:36

Luokka 3: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, avoin kaikille
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Anniina Malo Vedeksas (24) Oulu-Riders ry                                           20:10
2 Katja Kallio Montoya II (15) Oulu-Riders ry
3 Eerika Kaappola Nugget (16) Oulu-Riders ry
4 Eleonora Paajanen Half Moon Bay (9) Kentaurit 98 ry
5 Aija Degerman Bonamit (3) Oulun Ratsastajat ry
6 Anne Isohätälä Resonance (19) Abc Ratsastajat ry
7 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (21) Oulu-Riders ry                      20:52
8 Venla Limma Lakupeikko (13) Oulun Ratsastajat ry
9 Mira Pohjasenaho Helios (29) Oulun Ratsastajat ry

Huom! Lähtöjärjestystä päivitetty 13.7. klo 20:15 poisjääntien vuoksi.

Kevätmalja/O-Ri Cup III, 10.5.2018, lähtölistat

LUOKKA I: Puomirata, käynnissä tai ravissa, avustaja sallittu. Avoin Saaran tallin tuntilaisille ja O-Rin jäsenille.
1 Milana Haapakoski Tara O-Ri                                                              9:00
2 Petra Laisalmi Friso O-Ri
3 Ella Kaurala Välimäen Bamse O-Ri
4 Kaisa Siirilä Potter O-Ri
5 Jouni Mikkonen Ataraksi O-Ri

LUOKKA II: Harjoitusluokka: 40 – 50 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille.
1 Emma Kopola Quastone O-Ri                                                             noin 9:35
2 Heta Hiltunen Rowanhill Najila O-Ri
3 Kia Niskakangas Elmholts Napasha O-Ri
4 Milja Sävykoski Jozik O-Ri
5 Isabella Busk Carewicz z Sadyby O-Ri
6 Helmi Kakko Friso O-Ri
7 Emma Ahola Eeva-Lotta, Iiha
8 Ella Hautala Escobar, Iiha
9 Moona Repo Saldo, Iiha
10 Roosa Loukusa Felicia, Iiha
11 Josefina Kangas Linnestofta Lovetouch, ALR
12 Lotta Mikkonen Quastone O-Ri
13 Hanna Lahtinen Rowanhill Najila O-Ri
14 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan O-Ri
15 Sanni Tiiro Surprise, IiHa

LUOKKA III: 60 – 70cm, arv. AM5, avoin kaikille. Saaran tallin juniorituntiratsukot kilpailevat lisäksi Kevätmaljasta.
7 lähtöä, 2 sijoittuu.
1 Petra Nyman S.V. Crystal Star (5) Oulun Ratsastajat ry                    noin 10:40
2 Inga Broström Elbrus (9) Oulu-Riders ry
3 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (6) Oulu-Riders ry
4 Emma Ahola Eeva-Lotta (2) Iin Hevosharrastajat ry
5 Aino Pirilä Carewicz z Sadyby (10) Oulu-Riders ry
6 Roosa Loukusa Felicia (3) Iin Hevosharrastajat ry
7 Lotta Nyman S.V. Crystal Star (5) Oulun Ratsastajat ry
Ella Hautala Escobar Iiha (kilp. ulk)
Moona Repo Saldo, Iiha (kilp. ulk.)

LUOKKA IV: 80 cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille.
3 lähtöä, 1 sijoittuu.
1 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (6) Oulu-Riders ry                     noin 11:45
2 Laura Hassinen Last Waltz (4) Oulu-Riders ry
3 Heidi Siltala Charlamp (1) Ratsastusseura Ork ry
Pia Tiainen Vedeksas Oulu-Riders ry (90 ja 100 cm kilp. ulk.)

O-Ri Cup II, 28.4.2018, lähtölistat

LUOKKA I: Harjoitusluokka: Tutustumisluokan kouluohjelma 2016, avoin kaikille
10 lähtöä, ei sijoituksia.
1 Petra Orava Jozik O-Ri                                                                  08:00
2 Hanna Lahtinen Rowanhill Najila O-Ri
3 Krista Viide Peveril Pure Perfection OR
4 Emma Kopola Quastone (10) O-Ri
5 Lotta Mikkonen Montoya II (8) O-Ri
6 Enni Haverinen Sweet Cinnamon Ken98                                   08:25
7 Laura Kittilä Hop O’My Thumb O-Ri
8 Heta Hiltunen Rowanhill Najila O-Ri
9 Jenni Lampila Fendi Welt Ken98
10 Kia Niskakangas Budzik (1) O-Ri

LUOKKA II: Aikuisratsastusmerkin kouluohjelma 2010, avoin O-Rin jäsenille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Karoliina Määttä Friso (3) Oulu-Riders ry                                 09:05
2 Jenna Matilainen Jukka (5) Oulu-Riders ry
3 Katja Kallio Montoya II (8) Oulu-Riders ry
4 Mira Kesti Quastone (10) Oulu-Riders ry
5 Lotta Ahmala Budzik (1) Oulu-Riders ry
6 Anna Korhonen Lemaksas (6) Oulu-Riders ry

LUOKKA III: Helppo A:10 2011, avoin kaikille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Petra Jauhojärvi Colorado III (2) Meri-Lapin Ratsastajat ry   10:15
2 Maisa Leinonen Hazard (4) Ankkurilahden Ratsastajat ry
3 Heidi Hautamäki Lemaksas (6) Pegasos Riding Team ry
4 Anna Ketola Loyal Dame WS 2918 (7) Raahentienoon Ratsastajat Rtr
5 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (11) Oulu-Riders ry
6 Eerika Kaappola Nugget (9) Oulu-Riders ry

Lähtölistat 8. 4. 2018, O-Ri Cup I

Luokka 1, Harjoitusluokka: Ristikko – 40 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille

12 lähtöä, ei sijoituksia

verryttely 7:45-8:00

1 Hanna Lahtinen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry klo 8:00

2 Ella Kaurala Elmholts Napasha Oulu-Riders ry

3 Helmi Kakko Friso Oulu-Riders ry

4 Silja Keränen Jozik Oulu-Riders ry

5 Vilma Pousi Elbrus (3) Kentaurit 98

6 Emma Kopola Quastone (8) Oulu-Riders ry

8:25-8:40

7 Heta Hiltunen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 8:40

8 Kia Niskakangas Elmholts Napasha Oulu-Riders ry

9 Milja Sävykoski Carewicz Z Sadyby (2) Oulu-Riders ry

10 Isabella Busk Friso Oulu-Riders ry

11 Petra Orava Moondelight Honeybadger (green card)

12 Reeta Pirilä Bruschetta Oulu-Riders ry

 

 

Luokka 2: 50 cm, arv. A.1.0, avoin O-Rin jäsenille ja Saaran tallin tuntiratsukoille

3 lähtöä, 1 sijoittuu

9:25-9:40

1 Mira Kesti Tara II (10) Oulu-Riders ry 9:40

2 Jenna Matilainen Jukka (5) Oulu-Riders ry

3 Aino Pirilä Carewicz Z Sadyby (2) Oulu-Riders ry

 

 

Luokka 3: 60 – 70 cm arv. 367.1, avoin kaikille

8 lähtöä, 2 Sijoittuu

10:10-10:25

1 Veera Karjalainen Tuudi II (11) Lidrid-Team ry 10:25

2 Neea Koskiniemi Moonlight Menuett (7) Lidrid-Team ry

3 Inga Broström Elbrus (3) Oulu-Riders ry

4 Anna Korhonen Quastone (8) Oulu-Riders ry

10:40-10:55

5 Laura Junttila Babik (1) Lidrid-Team ry 10:55

6 Helena Kouvala Riquisima (9) Ratsastusseura Win Win ry

7 Milla Arontie Maks II (6) Lidrid-Team ry

8 Siiri Salmi Half Moon Bay (4) Lidrid-Team ry

Laura Hassinen Toiveen Sankari, kilp. ulkop.

 

Aikatalu on arvio. Verryttely ratsastetaan ryhmissä radalla.

LÄHTÖLISTAT 29. 10. 2017, O-Ri Cup VI

Luokka 1, harjoitusluokka: cm, arv. A.1.0 40-50cm, avoin O-Ri:n jäsenille ja Saaran tallin tuntilaisille.

1. Laura Eskola Jozik O-Ri  klo. 8.00

2. Isabella Busk Carewicz z Zadyby O-Ri

3. Milja Sävykoski Kaunisrannan Edward O-Ri

4. Ella Kaurala Jukka O-Ri

5. Minttu Kämäräinen Estragood O-Ri


6. Vilma Pousi Tara O-Ri n. klo 8.35

7. Hilla Kuvaja Jozik O-Ri

8. Lotta Mikkonen Friso O-Ri

9. Silja Keränen Jukka O-Ri

10. Nana Määttä Elbrus O-Ri

11. Petra Orava Carewicz z Zadyby O-Ri

 

 

Luokka 2: 60 – 70cm, arv. A.1.0, avoin kaikille.

1. Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon O-Ri n.klo 9.35

2. Aino Pirilä Estragood O-Ri

3. Aino Ylipahkala Friso O-Ri

4. Anna Korhonen Quastone O-Ri

5. Riikka Nevalainen Sweet Cinnamon Ken98

Luokka 3: 70 / 80 / 90cm, arv. 367.1, avoin kaikille.

6 lähtöä, 2 sijoittuu

80cm

1. Iida Mursu Leam Moon Berry Jäälin Ratsastjat ry

2. Helmi Liimatainen Chaga Daga Ya-Ya O-Ri

3. Petra Jauhojärvi Colorado III Meri-Lapin Ratsastajat ry

90cm

4. Tiina Lippo Cyprize Abc Ratsastajat ry

100cm

5. Annika Parviainen Life is Life Ken98

6. Ella Saukkonen Asparagus B.S. Jäälin Ratsastajat ry

Eskon tuoppi 2017, O-Ri Cup V osakilpailu 15.10.2017, lähtölistat

Luokka 1 (harjoitusluokka): O-Rin raviohjelma 2017, avoin O-Rin jäsenille ja Saaran tallin tuntilaisille
6 lähtöä, ei sijoituksia
Tuomari C: Mari Päivärinta
1 Hilla Kuvaja Carewicz z Zadyby Oulu-Riders ry                                08:00
2 Lotta Mikkonen Friso (5) Oulu-Riders ry
3 Ella Kaurala Jukka Oulu-Riders ry
4 Petra Orava Kaunisrannan Edward Oulu-Riders ry
5 Helmi Kakko Kolin Rappen Oulu-Riders ry
6 Isabella Busk Carewicz z Zadyby Oulu-Riders ry

Luokka 2a ja 2b: Helppo B K.N. Special 2009
a) Eskon tuoppi: avoin Saaran tallin opetushevosilla kisaaville O-Ri ry:n junioreille, b) avoin kaikille.
(Luokat 2a ja 2b ratsastetaan aikataulusyistä yhdessä osassa, palkinnot jaetaan kummassakin erikseen. Luokassa 2a on 4 lähtöä, 2 sijoittuu. Luokassa 2b on 6 lähtöä, 2 sijoittuu.)
Tuomari C: Mari Päivärinta
1 Mira Kesti Estragood (3) Oulu-Riders ry (2a)                                    09:00
2 Inga Broström Elbrus (2) Oulu-Riders ry (2a)
3 Jenna Matilainen Rowanhill Najila (9) Oulu-Riders ry (2a)
4 Lotta Ahmala Perillus (8) Oulu-Riders ry (2b)
5 Katja Kallio Budzik (1) Oulu-Riders ry (2b)
6 Aino Pirilä Estragood (3) Oulu-Riders ry (2a)                                   09:35
7 Karoliina Määttä Friso (5) Oulu-Riders ry (2b)
8 Heidi Hautamäki Lemaksas (6) Pegasos Riding Team ry (2b)
9 Tuuli Mustonen Feingold (4) Abc Ratsastajat ry (2b)
10 Eerika Kaappola Nugget (7) Oulu-Riders ry (2b)

Luokka 3: Helppo A:10 2011, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Anniina Malo Vedeksas (11) Oulu-Riders ry                                      10:35
2 Katharina Kujala Perillus (8) Oulu-Riders ry
3 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (10) Oulu-Riders ry
4 Pia Tiainen Vedeksas (11) Oulu-Riders ry

O-Ri Cup IV, 30.9.2017, lähtölistat

Luokka 1, harjoitusluokka: Helppo C, E.B. Special 2015, avoin O-Rin jäsenille ja Saaran tallin tuntiratsukoille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
5 lähtöä, ei sijoituksia
1 Aino Pirilä Estragood (4) Oulu-Riders ry                                      08:00
2 Vilma Pousi Perillus Kentaurit 98
3 Inga Broström Lennon Oulu-Riders ry
4 Anna Korhonen Quastone Oulu-Riders ry
5 Lotta Mikkonen Friso (6) Oulu-Riders ry

Palkintojenjako luokka 1 noin 8:35

Luokka 2, harjoitusluokka: Entisten nuorten harjoituskilpailuohjelma 2017, avoin O-Rin jäsenille ja Saaran tallin tuntiratsukoille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
2 lähtöä, ei sijoituksia
1 Lotta Ahmala Perillus Oulu-Riders ry                                            08:45
2 Soile Kortekangas Budzik Oulu-Riders ry

Palkintojenjako luokka 2 noin 9:00

Luokka 3a Helppo B:3 2009, avoin Saaran tallin tuntiratsukoille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
4 lähtöä, 2 sijoittuu.
1 Jenna Matilainen Rowanhill Najila (7) Oulu-Riders ry                09:20
2 Mira Kesti Estragood (4) Oulu-Riders ry
3 Katja Kallio Ataraksi (1) Oulu-Riders ry
4 Karoliina Määttä Friso (6) Oulu-Riders ry

Luokka 3b Helppo B:3 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Enni Haverinen Sweet Cinnamon (10) Kentaurit 98 ry               09:48
2 Krista Viide Peveril Pure Perfection (8) Oulun Ratsastajat ry
3 Tuuli Mustonen Feingold (5) Abc Ratsastajat ry
4 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (10) Oulu-Riders ry

Palkintojenjako luokat 3a & 3b noin 10:20

Luokka 4 Helpon luokan kouluratsastusohjelma 2017, avoin kaikille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Pia Tiainen Vedeksas (11) Oulu-Riders ry                                    10:40
2 Katharina Kujala Budzik (2) Oulu-Riders ry
3 Mia Jylhä Ataraksi (1) Oulu-Riders ry
4 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (9) Oulu-Riders ry
5 Anniina Malo Vedeksas (11) Oulu-Riders ry

Palkintojenjako luokka 4 noin 11:25

Huom! Lähtöjärjestystä on päivitetty 28.9. illalla.

Kevätmalja / O-Ri Cup III, 28.5.2017, lähtölistat

Harjoitusluokka 1: 40-50 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
verryttely 7:50

1 Minttu Kämäräinen Carewicz Z Sadyby O-Ri                                         8:00
2 Sara Eskola Estragood O-Ri
3 Petra Orava Jukka O-Ri
4 Essi Männistö Elmholts Napasha O-Ri
5 Hilla Kuvaja Jozik O-Ri
6 Ella Kaurala Goldencoast Emily O-Ri
verryttely n. 8:30
7 Salla Käsmä Valiant Ken98                                                                       n. 8:40
8 Ilona Jylhä Estragood O-Ri
9 Nana Määttä Jukka O-Ri
10 Krista Viide Bella OR
11 Helmi Kakko Tara II O-Ri
12 Emma Mäntylä Goldencoast Emily O-Ri
verryttely n. 9:10
13 Laura Eskola Jozik O-Ri                                                                           n. 9:20
14 Milja Sävykoski Carewicz Z Sadyby O-Ri
15 Lotta Mikkonen Montoya II O-Ri
16 Silja Keränen Elbrus O-Ri
17 Sini Kurki Elmholts Napasha O-Ri
verryttely n. 9:45
18 Aino Pirilä Estragood O-Ri                                                                    n. 9:55
19 Aino Ylipahkala Friso O-Ri
20 Mira Kesti Carewicz Z Sadyby O-Ri
21 Sara Mäntylä Jozik O-Ri
22 Julia Possakka Rilana O-Ri

Luokan 1 palkintojenjako ja luokan 3 verryttely n. 10:20

Luokka 3: 80/90/100cm, arv. 367.1, avoin kaikille
3 lähtöä, 1 sijoittuu

80 cm
1 Petra Jauhojärvi Colorado III (1) Meri-Lapin Ratsastajat ry 80 cm   n. 10:40
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (4) Pegasos Riding Team ry 80 cm
90 cm
3 Pia Tiainen Vedeksas (10) Oulu-Riders ry 90 cm

Luokan 3 palkintojenjako, luokkien 2a ja 2b rataan tutustuminen ja ensimmäinen verryttelyryhmä n. 10:50

Luokka 2a (Kevätmalja) ja 2b: 60-70 cm, arv. AM5
a) Avoin Saaran tallin Oulu-Riders ry:ä edustaville juniorituntiratsastajille tuntihevosilla b) Avoin kaikille
(Luokat 2a ja 2b ratsastetaan aikataulusyistä yhdessä osassa, palkinnot jaetaan kummassakin erikseen.)
Luokassa 2a: 4 lähtöä, 2 sijoittuu
Luokassa 2b: 4 lähtöä, 2 sijoittuu

1 Iida Ylikangas Montoya II (11) Oulu-Riders ry (2a)                            n. 11:10
2 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (9) Oulu-Riders ry (2b)
3 Roosa Mäntykenttä Elmholts Napasha (3) Oulu-Riders ry (2a)
4 Anni Immonen Maur (5) Kentaurit 98 ry (2b)
verryttely n. 11:30
5 Inga Broström Elbrus (2) Oulu-Riders ry (2a)                                    n. 11:40
6 Annika Karjalainen Quastone (7) Oulu-Riders ry (2a)
7 Olivia Haanela Penelope (6) Oulu-Riders ry (2b)
8 Enni Haverinen Sweet Cinnamon (9) Kentaurit 98 ry (2b)

Luokkien 2a ja 2b uusinnan verryttely n. 12:00
Uusinta (2a ja 2b) n. 12:10

Verryttely tapahtuu sään salliessa liukuvasti kentällä. Muussa tapauksessa verryttely järjestetään ryhmittäin maneesissa, jolloin noudatetaan aikatauluun varattuja verryttelytaukoja. Muutokset ovat mahdollisia, joten pidäthän tilanteen etenemistä silmällä.