Kilpailutulokset

O-Ri Cup 2017 tulokset

Juniorituntiratsastajat  
Inga Broström    18
Aino Pirilä    11
Annika Karjalainen   7
Mira Kesti    7
Jenna Matilainen 6
Ella Kaurala    4
Hilla Kuvaja    4
Lotta Mikkonen    4
Aino Ylipahkala    3
Essi Männistö    3
Isabella Busk    3
Laura Eskola    3
Nana Määttä    3
Petra Orava    3
Sara Mäntylä    3
Anna Korhonen    2
Emma Mäntylä    2
Helmi Kakko    2
Helmi-Maria Siirilä 2
Ilona Jylhä    2
Milja Sävykoski    2
Minttu Kämäräinen 2
Roosa Mäntykenttä 2
Silja Keränen    2
Sini Kurki    2
Vilma Pousi    2
Heta Aikio    1
Iida Ylikangas    1
Linnea Lohikoski 1
Sara Eskola    1

Seniorituntiratsastajat
Katja Kallio    7
Lotta Ahmala    5
Katharina Kujala 3
Karoliina Määttä 3
Mia Jylhä    1
Soile Kortekangas 1

Junioriyksityisratsastajat
Seena Pekkarinen   7
Olivia Haanela    5
Julia Possakka    2
Eerika Kaappola    1
Elina Salo    1
Helmi Liimatainen 1
Sara Torvikoski    1

Senioriyksityisratsastajat
Pia Tiainen    19
Anniina Malo    7
Satu Ruotsalainen 6
Salla Kellokumpu 1
Sallamaari Koivisto 1

Kiitos kaikille kilpailuihin osallistuneille! Cupin kunkin kategorian voittajat palkitaan seuran pikkujoulussa 17.12.

O-Ri Cup VI, 29.10.2017, tulokset

Luokka 1, harjoitusluokka: 40 – 50cm, arv. A.1.0, avoin O-Ri:n jäsenille ja Saaran tallin tuntilaisille.
Laura Eskola Jozik O-Ri
Minttu Kämäräinen Estragood O-Ri
Vilma Pousi Tara O-Ri, siistein rata
Hilla Kuvaja Jozik O-Ri
Petra Orava Carewicz z Zadyby O-Ri
Milja Sävykoski Kaunisrannan Edward O-Ri, 8
Isabella Busk Carewicz z Zadyby O-Ri, hyl
Ella Kaurala Jukka O-Ri, hyl
Lotta Mikkonen Friso O-Ri, hyl
Silja Keränen Jukka O-Ri, hyl, tsemppi
Nana Määttä Elbrus O-Ri, hyl

Luokka 2: 60 – 70cm, arv. A.1.0, avoin kaikille.
5 lähtöä, 4 sijoittuu
Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon O-Ri
Aino Pirilä Estragood O-Ri
Aino Ylipahkala Friso O-Ri, siistein rata
Riikka Nevalainen Sweet Cinnamon Ken98
Anna Korhonen Quastone O-Ri, 1, tsemppi

Luokka 3: 80 / 90 / 100cm, arv. 367.1, avoin kaikille.
4 lähtöä, 2 sijoittuu
1. Tiina Lippo Cyprize Abc Ratsastajat ry, 90 cm, 0-0 / 64,57-29,83
2. Iida Mursu Leam Moon Berry Jäälin Ratsastjat ry, 80 cm, 0-0 / 68,87-31,08, siistein rata
3. Ella Saukkonen Asparagus B.S. Jäälin Ratsastajat ry, 100 cm, 0-0 / 75,00-35,46
4. Helmi Liimatainen Chaga Daga Ya-Ya O-Ri, 80 cm, 0-0 / 67,57-40,94, tsemppi

Eskon tuopin 2017 voittaja

Eskon tuopin 2017 voittajat Aino Pirilä ja Estragood. Onnea!

Eskon tuoppi 2017 Aino Pirilä Estragood

Eskon tuoppi 2017, O-Ri Cup V osakilpailu 15.10.2017, tulokset

Luokka 1 (harjoitusluokka): O-Rin raviohjelma 2017, avoin O-Rin jäsenille ja Saaran tallin tuntilaisille
Tuomari C: Mari Päivärinta
6 lähtöä, ei sijoituksia
Helmi Kakko Kolin Rappen Oulu-Riders ry 108 63,530
Lotta Mikkonen Friso (5) Oulu-Riders ry 105,5 62,060
Petra Orava Kaunisrannan Edward Oulu-Riders ry 104 61,170
Isabella Busk Carewicz z Zadyby Oulu-Riders ry 103 60,590 tsemppi
Ella Kaurala Jukka Oulu-Riders ry 102,5 60,290
Hilla Kuvaja Carewicz z Zadyby Oulu-Riders ry 99,5 58,520

Luokka 2a: Helppo B K.N. Special 2009, Eskon tuoppi: avoin Saaran tallin opetushevosilla kisaaville O-Ri ry:n junioreille
Tuomari C: Mari Päivärinta
4 lähtöä, 2 sijoittuu.
1 Aino Pirilä Estragood (3) Oulu-Riders ry 156,5 62,600
2 Inga Broström Elbrus (2) Oulu-Riders ry 146,5 58,600
3 Mira Kesti Estragood (3) Oulu-Riders ry 145,5 58,200
4 Jenna Matilainen Rowanhill Najila (9) Oulu-Riders ry keskeyttää, tsemppi

Luokka 2b: Helppo B K.N. Special 2009, avoin kaikille.
Tuomari C: Mari Päivärinta
6 lähtöä, 2 sijoittuu.
1 Tuuli Mustonen Feingold (4) Abc Ratsastajat ry 166,5 66,600
2 Lotta Ahmala Perillus (8) Oulu-Riders ry 158,5 63,400
3 Eerika Kaappola Nugget (7) Oulu-Riders ry 157,5 63,000
4 Heidi Hautamäki Lemaksas (6) Pegasos Riding Team ry 152,0 60,800
5 Katja Kallio Budzik (1) Oulu-Riders ry 149,5 59,800
6 Karoliina Määttä Friso (5) Oulu-Riders ry 147,5 59,000 tsemppi

Luokka 3: Helppo A:10 2011, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Pia Tiainen Vedeksas (11) Oulu-Riders ry 154,0 61,600
2 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (10) Oulu-Riders ry 151,5 60,600
3 Anniina Malo Vedeksas (11) Oulu-Riders ry 150,5 60,200 tsemppi
4 Katharina Kujala Perillus (8) Oulu-Riders ry 144,0 57,600

O-Ri Cup IV, 30.9.2017, tulokset

Luokka 1, harjoitusluokka: Helppo C, E.B. Special 2015, avoin O-Rin jäsenille ja Saaran tallin tuntiratsukoille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
5 lähtöä, ei sijoituksia
1 Aino Pirilä Estragood (4) Oulu-Riders ry 150,0 71,429 tsemppi
2 Anna Korhonen Quastone Oulu-Riders ry 139,5 66,429
3 Inga Broström Lennon Oulu-Riders ry 138,5 65,952
4 Vilma Pousi Perillus Oulu-Riders ry 136,0 64,762
5 Lotta Mikkonen Friso (6) Oulu-Riders ry 120,0 57,143

Luokka 2, harjoitusluokka: Entisten nuorten harjoituskilpailuohjelma 2017, avoin O-Rin jäsenille ja Saaran tallin tuntiratsukoille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
2 lähtöä, ei sijoituksia
1 Lotta Ahmala Perillus Oulu-Riders ry 138,5 65,95
2 Soile Kortekangas Budzik (2) Oulu-Riders ry 137 65,2 tsemppi

Luokka 3a Helppo B:3 2009, avoin Saaran tallin tuntiratsukoille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
4 lähtöä, 2 sijoittuu.
1 Jenna Matilainen Rowanhill Najila (7) Oulu-Riders ry 143,0 65,000
2 Mira Kesti Estragood (4) Oulu-Riders ry 139,5 63,409
3 Karoliina Määttä Friso (6) Oulu-Riders ry 130,5 59,318
4 Katja Kallio Ataraksi (1) Oulu-Riders ry 121,0 55,000 tsemppi

Luokka 3b Helppo B:3 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Tuuli Mustonen Feingold (5) Abc Ratsastajat ry 146,0 66,364
2 Krista Viide Peveril Pure Perfection (8) Oulun Ratsastajat ry 143,0 65,000
3 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (10) Oulu-Riders ry 141,0 64,091 tsemppi
4 Enni Haverinen Sweet Cinnamon (10) Kentaurit 98 ry 120,5 54,773

Luokka 4 Helpon luokan kouluratsastusohjelma 2017, avoin kaikille
Tuomari C: Birgitta Taskinen
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Anniina Malo Vedeksas (11) Oulu-Riders ry 138,0 62,727
2 Pia Tiainen Vedeksas (11) Oulu-Riders ry 137,5 62,500
3 Katharina Kujala Budzik (2) Oulu-Riders ry 128,5 58,409 tsemppi
4 Mia Jylhä Ataraksi (1) Oulu-Riders ry 128,5 58,409
5 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (9) Oulu-Riders ry 121,5 55,227

Kevätmaljan voittaja 2017

Kevätmaljan 2017 voittajat Annika Karjalainen ja Quastone. Onnea!

DSC_3641

Kevätmalja / O-Ri Cup III, 28.5.2017, tulokset

Harjoitusluokka 1: 40-50 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
22 lähtöä, ei sijoituksia
Minttu Kämäräinen Carewicz Z Sadyby O-Ri, siistein rata
Essi Männistö Elmholts Napasha O-Ri
Hilla Kuvaja Jozik O-Ri
Salla Käsmä Valiant Ken98
Ilona Jylhä Estragood O-Ri
Krista Viide Bella OR
Emma Mäntylä Goldencoast Emily O-Ri
Laura Eskola Jozik O-Ri
Milja Sävykoski Carewicz Z Sadyby O-Ri
Lotta Mikkonen Montoya II O-Ri
Sini Kurki Elmholts Napasha O-Ri
Aino Pirilä Estragood O-Ri
Aino Ylipahkala Friso O-Ri
Mira Kesti Carewicz Z Sadyby O-Ri
Sara Mäntylä Jozik O-Ri
Julia Possakka Rilana O-Ri
Sara Eskola Estragood O-Ri, hyl
Petra Orava Jukka O-Ri, hyl, tsemppi
Ella Kaurala Goldencoast Emily O-Ri, hyl
Nana Määttä Jukka O-Ri, hyl
Helmi Kakko Tara II O-Ri, hyl
Silja Keränen Elbrus O-Ri, hyl

Luokka 3: 80/90/100cm, arv. 367.1, avoin kaikille
3 lähtöä, 1 sijoittuu
1 Pia Tiainen Vedeksas (10) Oulu-Riders ry, 90cm, 0 – 0 / 43,37 – 33,01
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (4) Pegasos Riding Team ry, 80cm, 0 – 0 / 43,33 – 35,89, tsemppi
3 Petra Jauhojärvi Colorado III (1) Meri-Lapin Ratsastajat ry, 80cm, 0 – 0 / 52,33 – 43,64, siistein rata

Luokka 2a: Kevätmalja 60-70 cm, arv. AM5, Avoin Saaran tallin Oulu-Riders ry:ä edustaville juniorituntiratsastajille tuntihevosilla
4 lähtöä, 2 sijoittuu
1 Annika Karjalainen Quastone (7) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 53,56 – 39,80
2 Inga Broström Elbrus (2) Oulu-Riders ry, 0 – 4 / 57,07 – 53,78, tsemppi
3 Iida Ylikangas Montoya II Oulu-Riders ry (11), 0 – 4 / 43,96 – 56,95, siistein rata
4 Roosa Mäntykenttä Elmholts Napasha (3) Oulu-Riders ry, 0 – hyl / 46,16

Luokka 2b: 60-70 cm, arv. AM5, avoin kaikille
4 lähtöä, 2 sijoittuu
1 Olivia Haanela Penelope (6) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 50,37 – 44,80
2 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (9) Oulu-Riders ry, 0 – hyl / 49,77
3 Anni Immonen Maur (5) Kentaurit 98 ry, 4 / 56,09, siistein rata
4 Enni Haverinen Sweet Cinnamon (9) Kentaurit 98 ry, hyl, tsemppi

O-Ri Cup II, 23.4.2017, tulokset

Luokka 1, harjoitusluokka: Helppo D:3 2013, avoin kaikille
5 lähtöä, ei sijoituksia.
1 Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry 113,0 59,474
2 Aino Pirilä Kolin Rappen (19) Oulu-Riders ry 109,0 57,368
3 Sara Mäntylä Jukka Oulu-Riders ry 108,0 56,842
4 Mira Kesti Carewicz Sadyby Oulu-Riders ry 108,0 56,842
5 Enni Haverinen Onia Kentaurit 98 ry 97,0 51,053

Luokka 2 Helppo C tutustumisluokan kouluohjema 2016 (rata B), avoin kaikille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Maija Kylmänen Villarin Roope (18) Ankkurilahden Ratsastajat ry 113,0 62,778
2 Inga Broström Perillus (8) Oulu-Riders ry 102,0 56,667
3 Krista Viide Peveril Pure Perfection (9) Oulun Ratsastajat ry 102,0 56,667
4 Sallamaari Koivisto Vilkas Veikki (17) Oulu-Riders ry 97,0 53,889
5 Roosa Manninen Tooni (14) Oulun Ratsastajat ry 95,0 52,778
6 Helmi-Maria Siirilä Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 92,5 51,389 tsemppi

Luokka 3a Helppo B:0 2009, avoin Saaran tallin tuntiratsukoille
3 lähtöä, 1 sijoittuu.
1 Katja Kallio Montoya II (5) Oulu-Riders ry 144,5 57,800
2 Annika Karjalainen Quastone (10) Oulu-Riders ry 138,5 55,400
3 Karoliina Määttä Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 137,5 55,000 tsemppi

Luokka 3b Helppo B:0 2009, avoin kaikille
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Hanna Hautamäki Lemaksas (3) Pegasos Riding Team ry 145,0 58,000
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (3) Pegasos Riding Team ry 142,0 56,800
3 Elina Salo Lowieke (4) Oulu-Riders ry 136,5 54,600
4 Selina Korpela Orbit (6) Oulun Ratsastajat ry 115,5 46,200
5 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (13) Oulu-Riders ry Hyl tsemppi

Luokka 4 Helppo A:1 2009, avoin kaikille
8 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Heidi Mustonen Villarin Roope (18) Oulun Ratsastajat ry 161,0 61,923
2 Ella Pääkkönen Top Secret (15) Lidrid-Team ry 159,5 61,346
3 Salla Kellokumpu Spinners Image (12) Oulu-Riders ry 152,0 58,462
4 Anniina Malo Vedeksas (16) Oulu-Riders ry 147,5 56,731
5 Pia Tiainen Vedeksas (16) Oulu-Riders ry 144,5 55,577
6 Katharina Palmer Perillus (8) Oulu-Riders ry 127,0 48,846
7 Suvi Korpela Bella Donna Carrus (1) Oulun Ratsastajat ry 98,0 37,692 tsemppi
8 Julia Possakka Patriks (7) Oulu-Riders ry kesk.

O-Ri Cup I, 2.4.2017, tulokset

Luokka 1, harjoitusluokka: Ristikko – 40 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
15 lähtöä, ei sijoituksia

Essi Männistö Elmholts Napasha O-Ri, siistein rata
Ilona Jylhä Estragood O-Ri
Sini Kurki Elmholts Napasha O-Ri
Isabella Busk Estragood O-Ri
Sara Mäntylä Jozik O-Ri
Helmi-Maria Siirilä Rowanhill Najila O-Ri
Emma Mäntylä Goldencoast Emily O-Ri
Laura Eskola Jozik O-Ri
Hilla Kuvaja Elbrus O-Ri
Ella Kaurala Goldencoast Emily O-Ri
Nana Määttä Estragood O-Ri
Aino Pirilä Tara II O-Ri , 4
Linnea Lohikoski Potter O-Ri, hyl, tsemppi
Heta Aikio Jukka O-Ri, hyl
Sara Torvikoski Maur O-Ri, hyl

Luokka 2: 50 – 60cm, arv. 367.1, avoin kaikille
3 lähtöä, 1 sijoittuu

  1. Inga Broström Elbrus (4) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 60,88 – 34,84
  2. Annika Karjalainen Quastone (10) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 73,13 – 37,88, siistein rata
  3. Roosa Mäntykenttä Elmholts Napasha (5) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 60,51 – 42,40

Luokka 3: 70 / 80 / 90cm, arv. 367.1, avoin kaikille
6 lähtöä, 2 sijoittuu

  1. Anni Immonen Another Love Van Berg Op Zoom (1) Kentaurit 98 ry, 90 cm, 0 – 0 / 60,53 – 24,58
  2. Pia Tiainen Vedeksas (12) Oulu-Riders ry, 90 cm, 0 – 0 / 64,59 – 24,71
  3. Janina Soronen Ohana Exellence (8) Oulun Ratsastajat, 70 cm, 0 – 0 / 62,70 – 25,00
  4. Heidi Hautamäki Lemaksas (6) Pegasos Riding Team ry, 80 cm, 0 – 0 / 64,47 – 30,41, siistein rata
  5. Aada Loukkola Tullamore (11) Ratsastusseura Ork ry, 80 cm, 0 – 0 / 72,06 – 36,27
  6. Saima Alitalo Bellezza di Notte (3) Rovaniemen Urheiluratsastajat, 80 cm, 4 / 70,28, tsemppi

O-Ri Cup 2016 tulokset

Juniorituntiratsastajat
Elina Ropanen    13
Alina Liimatainen    10
Inga Broström    9
Helmi Liimatainen    8
Roosa Mäntykenttä    8
Suvi Korhonen    7
Annika Karjalainen    6
Essi Männistö    6
Helmi-Maria Siirilä    6
Iida Ylikangas    6
Jenna Matilainen    6
Karlotte Määttä    4
Sara Mäntylä    4
Jonna Sillanpää    3
Annika Kukkula    2
Ella Hassi    2
Ella Kaurala    2
Julia Järvenpää    2
Julia Possakka    2
Laura Eskola    2
Lili Tarkiainen    2
Sini Kurki    2

Seniorituntiratsastajat    
Katja Kallio    3
Katharina Palmer    3
Anna Cser    1

Junioriyksityisratsastajat    
Henna Halonen    9
Seena Pekkarinen    2
Inga Broström    1
Mirva Murtomäki    1

Senioriyksityisratsastajat
Pia Tiainen    7
Tanja Kokko    6
Satu Ruotsalainen    5
Anniina Malo    4