Kilpailutulokset

Kevätmalja/O-Ri Cup II 30.5.2019, tulokset

Luokka 1 (harjoitusluokka): puomi, arv. A.0.0, avoin kaikille, avustaja sallittu
Emma Määttä Sydänmaan Toivo ORi — 81,56 — 0vp
Siiri Lepistö Välimäen Bamse ORi — 37,50 — 0vp
Siiri Parpala Lansiär ORi — 70,82 — 0vp
Aino Aspegren Jozik ORi — 74,75 — 0vp

Luokka 2 (harjoitusluokka): ristikko, arv. A.0.0, avoin kaikille, avustaja sallittu
Denise Korpi Lansiär ORi — 46,53 — 0vp
Venla Leviäkangas Tara II ORi –40,94 — 0vp
Silja Keränen Orlik ORi — 52,72 — 4vp
Inga Broström Kotirannan Onni ORi — 35,39 — 0vp
Helena Takaluoma Storm ORi — 37,03 — 0vp
Monica Nuojua Jatsikko ORi — 25,51 — 0vp
Ronja Paatelma Orlik ORi — 35,31 — 0vp

Luokka 3: 40-50 cm, arv. A.0.0, avoin kaikille
1. Enni Säävälä Elf II Iiha — 43,52 — 0vp
1. Minttu Kämäräinen Estragood ORi  — 42,83 — 0vp
1. Saara Kojola Niedzielka OR — 46,63 — 0vp
1. Enni Haataja Bijou II OR — 52,02 — 0vp
1. Karoliina Määttä Friso ORi — 44,10 — 0vp
………
Helena Takaluoma Storm ORi — 53,45 — 4vp
Siiri Lepistö Carewicz Z Sadyby — hyl

Kilpailun ulkopuolisena
Laura Hassinen Toiveen Sankari ORi — 64,41 — 4vp

Luokka 4: 60 cm, arv. A.0.0, avoin kaikille
1. Enni Haataja Bijou II OR — 98,41 — 0vp
1. Mirva Murtomäki Allis Annkurilahden ratsastajat — 43,20 — 0vp
1. Leea Levy Pardon II OR — 42,06 — 0vp
1. Roosa Loukusa Rivaltika Iiha — 39,88 — 0vp
1. Enni Säävälä Elf II Iiha — 39,28 — 0vp
1. Niina Sarkkinen Elmholts Napasha ORi — 40,00 — 0vp
1. Eevi Honkalampi Rodeo Team Ratsurinne —  43,90 — 0vp
1. Eerika Kaappola Nugget ORi — 44,57 — 0vp
1. Ninni Säävälä Escobar Iiha — 37,71 — 0vp
1. Silja Rämet Florenz Reinor C&G OR — 37,72 — 0vp
1. Emma Ahda Agilera Iiha — 38,46 — 0vp
1. Emma Kurkela Välitalon Heppu Iiha — 44,84 — 0vp
1. Saara Kojola Niedzielka OR — 57,44 — 0vp
………
Vilma Pousi Babik ORi — 37,65 — 4vp
Sara Torvikoski Maur OR — 56,76 –4vp
Virpi Perunka Leevi Lågland ORi — 43,83 — 8vp

Julia Vähäkangas Ateena II Iiha — hyl
Sanni Tiiro Eeva-Lotta Iiha — hyl
Esther Takaluoma Armagedon ORi — hyl

Luokka 5: Kevätmalja 60 cm, arv. AM5, avoin Saaran tallin juniorituntiratsukoille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1. Emma Kopola Quastone ORi — 47,26/36,08 — 0/0vp
2. Kia Niskakangas Elmholts Napasha ORi — 40,13/37,02 — 0/0vp
………..
3. Juuso Tumelius Tara II ORi — 49,87/44,66 — 0/4vp
4. Hanna Lahtinen Rowanhill Najila ORi — 35,21/- — 0/hyl
5. Helmi Kakko Friso ORi — 45,12 — 4vp
6. Heta Hiltunen Rowanhill Najila ORi — 49,14 — 4

Luokka 6: valinnainen korkeus 70/80/90cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille
22 lähtöä, 6 Sijoittuu.
1. Ninni Säävälä Escobar Iiha — 33,75/18,81 — 0/0vp — 70 cm
2. Silja Rämet Florenz Reinor C&G OR — 33,22/18,97 — 0/0vp — 80 cm
3. Pieta Ipatti Brindamour ORK — 39,96/20,27 — 0/0vp — 80 cm
4. Roosa Loukusa Rivaltika Iiha — 34,28/20,45 — 0/0vp — 70 cm
5. Riikka Nevalainen Sweet Cinnamon ORi — 36,32/20,64 — 0/0vp — 70 cm
6. Mirva Murtomäki Allis Ankkurilahden ratsastajat — 36,16/20,69 — 0/0vp — 70 cm
………
7. Emma Kurkela Välitalon Heppu Iiha — 37,31/21,47 — 0/0vp — 70 cm
8. Petra Jauhojärvi Colorado III MeLaRa — 34,83/21,56 — 0/0vp — 80 cm
9. Eerika Kaappola Nugget ORi — 37,78/22,14 — 0/0vp — 80 cm
10. Krista Leinonen Hannelore Grau Team Ratsurinne — 34,77/22,58 — 0/0vp — 80 cm
11. Laura Hassinen Last Waltz ORi — 34,87/22,62 — 0/0vp — 90 cm
12. Mira Tanninen Tillara OR — 34,44/22,75 — 0/0vp — 80 cm
13. Emma Ahola Agilera Iiha — 35,45/22,76 — 0/0vp — 70 cm
14. Leea Levy Pardon II OR — 38,40/23,03 — 0/0vp  — 70 cm
15. Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon ORi — 38,46/25,21 — 0/0vp — 70 cm
16. Nina Leskinen Einolan Ritari OR — 46,89 — 4vp — 80 cm
17. Julia Vähäkainu Ateena II Iiha — 50,51 — 4vp — 70 cm
18. Sara Torvikoski Maur OR — 51,22 — 4vp — 70 cm
19. Katriina Pylväs Pantomiimi Team Ratsurinne — 53,28 — 4vp — 80 cm
20. Virpi Perunka Leevi Lågland ORi — 44,53 — 8vp — 70 cm
Eevi Honkalampi Rodeo Team Ratsurinne — hyl — 80 cm
Sanni Tiiro Eeva-Lotta Iiha — hyl — 70 cm

Kilpailun ulkopuolisena
Nina Leskinen Einolan Ritari OR — 33,13 — 4vp — 90 cm

O-Ri Cup I, 1.5.2019, tulokset

Luokka 1, harjoituskilpailuluokka, Helppo D:3 2013, avoin kaikille
Tuomari C: Ulla Seuranen
12 lähtöä, ei sijoituksia

Venla Leviäkangas – Jozik 105,5 55,526
Silja Keränen – Carewicz z Sadyby 112,0 58,947
Kia Niskakangas – Elmholts Napasha 116,0 61,053
Ronja Paatelma – Orlik 110,0 57,895
Ilona Jylhä – Kaunisrannan Edward 103,5 54,473
Isabella Busk – Estragood 109,5 57,623
Nette-Mari Saarela – Jukka 89,0 46,842
Siiri Parpala – Lansiär 78,0 41,053 tsemppi
Ella Kaurala – Elbrus 106,0 55,789
Ronja Oksa – Mintfield Corn Poppy (Pegasos Riding Team) 109,0 57,632
Henna Åman – Budzik 114,5 60,263
Maria Moilanen – Jozik 102,0 53,684

Luokka 2: Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma (rata B) 2016, avoin kaikille.
Tuomari C: Mari Päivärinta
16 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Hanna Lahtinen Rowanhill Najila (26) Oulu-Riders ry 114,5 63,611
2 Eerika Kaappola Nugget (20) Oulu-Riders ry 110,5 61,389
3 Sofia Kämäräinen Minttu Estragood (8) Oulu-Riders ry 109,0 60,556
4 Helmi Kakko Friso (11) Oulu-Riders ry 108,5 60,278
5 Silja Rämet Florenz Renoir C&G (10) Oulun Ratsastajat ry 107,5 59,722
6 Virpi Perunka Leevi Lågland (14) Oulu-Riders ry 107,0 59,444
7 Emma Kopola Quastone (25) Oulu-Riders ry 106,5 59,167
8 Mervi Ojala Dynamic van de Heerkenshoeve (7) Ratsastusseura Win Win ry 106,0 58,889
9 Siiri Lepistö Välimäen Bamse (31) Oulu-Riders ry 103,5 57,500
10 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (27) Oulu-Riders ry 102,0 56,667
11 Anna Rounaja Valiant (28) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 101,5 56,389
12 Ronja Oksa Mintfield Corn Poppy (18) Pegasos Riding Team ry 100,5 55,833
13 Inga Broström Armani (3) Oulu-Riders ry 96,5 53,611
14 Anna Tuominen Lord (16) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 91,5 50,833
15 Eerika Ehovuo Venlan Vimma (30) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 75,0 41,667 tsemppi
16 Juuso Tumelius Potter (24) Oulu-Riders ry hylätty

Luokka 3: Aikuisratsastusmerkin kouluohjelma 2010, avoin kaikille.
Tuomari C: Mari Päivärinta
16 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Heidi Takaluoma Florenz Renoir C&G (10) Oulun Ratsastajat ry 164,0 65,600
2 Heta Hiltunen Rowanhill Najila (26) Oulu-Riders ry 156,0 62,400
3 Lotta Ahmala Last Waltz (13) Oulu-Riders ry 155,5 62,200
4 Hannes Harju Arctic Wildchild (2) Iin Hevosharrastajat ry 154,0 61,600
5 Anna Korhonen Lemaksas (15) Oulu-Riders ry 151,0 60,400
6 Julia Possakka Bors (5) Abc Ratsastajat ry 149,5 59,800
7 Eerika Kaappola Nugget (20) Oulu-Riders ry 148,0 59,200
8 Heidi Hautamäki Lemaksas (15) Pegasos Riding Team ry 146,5 58,600
9 Mira Laurila Lowieke (17) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 145,0 58,000
10 Karoliina Määttä Friso (11) Oulu-Riders ry 144,5 57,800
11 Eveliina Lammentausta Donna XII (6) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 137,5 55,000
12 Paula Hartikainen Safety Glory (32) Ratsastusseura Win Win ry 136,0 54,400
13 Saara Possakka Penelope (22) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 124,5 49,800
14 Katharina Kujala Patriks (21) Oulu-Riders ry 122,5 49,000 tsemppi
15 Anna Tuominen Lord (16) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 117,0 46,800
16 Eeva Kononen April Lawina (1) Ratsastusseura Equi-Oulu ry keskeyttää

Luokka 4: Helppo A:1 2009, avoin kaikille.
Tuomari C: Mari Päivärinta
7 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Anne Jokiniemi August Copse (4) Oulun Ratsastajat ry 167,5 64,423
2 Tuuli Mustonen Feingold (9) Abc Ratsastajat ry 159,5 61,346
3 Anniina Malo Vedeksas (29) Oulu-Riders ry 159,0 61,154
4 Tuuli Mustonen Korsu-Olivia (12) Abc Ratsastajat ry 159,0 61,154
5 Ulla Seuranen Valiant (28) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 150,5 57,885
6 Ulla Seuranen Patriks (21) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 137,5 52,885
7 Eveliina Lammentausta Donna XII (6) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 130,0 50,000

O-Ri Cup VI, 3.11.2018, tulokset

Luokka 1 (harjoitusluokka): Helppo D:3 2013, avoin O-Ri:a edustaville jäsenille
4 lähtöä, ei sijoituksia.
Kia Niskakangas Elmholts Napasha Oulu-Riders ry 118,5 62,370
Sonja Kaartinen Jozik Oulu-Riders ry 116 61,050
Silja Keränen Carewich z Sadyby Oulu-Riders ry 116 61,050
Juuso Tumelius Ataraksi Oulu-Riders ry kesk

Luokka 2 (harjoitusluokka): Entisten nuorten harjoituskilpailuohjelma (O-Ri ry) 2017, avoin O-Ri:a edustaville jäsenille
3 lähtöä, ei sijoituksia.
Minttu Kämäräinen Estragood Oulu-Riders ry 128,5 61,190
Hanna Lahtinen Jozik Oulu-Riders ry 123 58,570
Emma Kopola Elbrus Oulu-Riders ry kesk

Luokka 3: Helppo B:0 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
8 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Heta Hiltunen Rowanhill Najila (8) Oulu-Riders ry 155,5 62,200
2 Jenna Matilainen Rowanhill Najila (8) Oulu-Riders ry 153,5 61,400
3 Heidi Hautamäki Lemaksas (5) Pegasos Riding Team ry 148,5 59,400
4 Jennie Törmi Lastocka (4) Ankkurilahden Ratsastajat ry 147,5 59,000
5 Anna Korhonen Lemaksas (5) Oulu-Riders ry 143,0 57,200
5 Ronja Paatelma Budzik (2) Oulu-Riders ry 143,0 57,200
7 Helmi Kakko Friso (3) Oulu-Riders ry 142,5 57,000
8 Inga Broström Armani (1) Oulu-Riders ry 140,0 56,000

Luokka 4: Helppo A:10 2011, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Anniina Malo Vedeksas (10) Oulu-Riders ry 150,5 60,200
2 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (9) Oulu-Riders ry 144,0 57,600
3 Katharina Kujala Armani (1) Oulu-Riders ry 141,0 56,400
4 Katja Kallio Montoya II (6) Oulu-Riders ry 133,5 53,400

Tulokset korjattu harjoitusluokan 2 osalta 16.11.

Eskon tuoppi/O-Ri Cup V, 14.10.2018, tulokset

Luokka 1 (harjoitusluokka): O-Rin raviohjelma 2017, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
13 lähtöä, ei sijoituksia
Ella Kaurala Välimäen Bamse Oulu-Riders ry 114p 67,06% siistein rata
Virpi Perunka Leevi Lågland Kentaurit98 109,5p 64,41%
Henna Åman Budzik Oulun Ratsastajat ry 109p 64,12%
Emma Kopola Quastone Oulu-Riders ry 108,5p 63,82%
Isabella Busk Estragood Oulu-Riders ry 108p 63,82%
Milja Sävykoski Lansiär Oulu-Riders ry 107p 62,94%
Siiri Lepistö Carewicz Z sadyby Oulu-Riders ry 107p 62,94%
Hanna Lahtinen Jozik Oulu-Riders ry 106,5p 62,65%
Kia Niskakangas Elmholts Napasha Oulu-Riders ry 104p 61,18%
Sonja Kaartinen Jozik Oulu-Riders ry 103p 60,59%
Aada Hiltunen Kaunisrannan Edward Oulu-Riders ry 103p 60,59%
Ilona Jylhä Auran Piirto Oulu-Riders ry 100,5p 59,12% tsemppi
Juuso Tumelius Orlik Oulu-Riders ry 94p 55,29%

Luokka 2a: Helppo B K.N. Special 2009, Eskon tuoppi: avoin Saaran tallin opetushevosilla kisaaville O-Ri ry:tä edustaville junioreille
Tuomari C: Mari Päivärinta
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Heta Hiltunen Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 159,0 63,600
2 Inga Broström Elbrus (4) Oulu-Riders ry 148,5 59,400
3 Helmi Kakko Friso (6) Oulu-Riders ry 145,5 58,200
4 Minttu Kämäräinen Estragood (5) Oulu-Riders ry 144,0 57,600
5 Helmi Pyyppönen Elbrus (4) Oulu-Riders ry 140,5 56,200 tsemppi

Luokka 2b: Helppo B K.N. Special 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
7 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Ronja Paatelma Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 154,5 61,800
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (8) Pegasos Riding Team ry 152,0 60,800
3 Hanna Hautamäki Lemaksas (8) Pegasos Riding Team ry 146,5 58,600
4 Ronja Tuomivaara Abbeyside Oscar (1) Ruukin Ratsastajat ry 143,5 57,400
5 Vilma Pousi Quastone (10) Kentaurit 98 ry 142,0 56,800
6 Jaana Honkanen Ataraksi (2) Ankkurilahden Ratsastajat ry 141,5 56,600 tsemppi
7 Pauliina Tuomivaara E.V. Jalotähti (3) Ruukin Ratsastajat ry 140,0 56,000

Luokka 3: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, (Ruotsalainen kenttäkilpailuohjelma 2000), päivitetty 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Anniina Malo Vedeksas (13) Oulu-Riders ry 147,0 61,250
2 Katharina Kujala Montoya II (9) Oulu-Riders ry 138,5 57,708
3 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (12) Oulu-Riders ry 138,0 57,500
4 Katja Kallio Montoya II (9) Oulu-Riders ry 137,5 57,292 tsemppi

O-Ri Cup IV, 23.9.2018, tulokset

LUOKKA 1: Harjoitusluokka ristikko-40cm, arv. A.1.0, avoin Oulu Ridersin jäsenille ja Saaran tallin tuntiratsukoille
9 lähtöä, ei sijoituksia

Helmi Pyyppönen – Orlik Oulu-Riders ry, 0vp
Ella Kaurala – Montoya II Oulu-Riders ry, 0vp
Isabella Busk – Estragood Oulu-Riders ry, 0vp
Kia Niskakangas – Elmholts Napasha Oulu-Riders ry, 0vp
Sonja Kaartinen – Jozik Oulu-Riders ry, 0vp, TSEMPPI
Tea Mölläri – Jukka Kentaurit98 ry, 0vp, SIISTEIN RATA
Emma Kopola – Tara Oulu-Riders ry, 0vp
Reeta Pirilä – Bruchetta Oulu-Riders ry, 0vp
Venla Leviäkangas – Orlik Oulu-Riders ry, 4vp

LUOKKA 2: 60cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille
13 lähtöä, 4 sijoittuu

  1. Katriina Pylväs – Pantomiimi Team Ratsurinne ry, 0 – 0 / 41,82 – 23,71
  2. Jenna Matilainen – Jukka Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 42,77 – 26,08
  3. Aino Pirilä – Baron Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 47,41 – 27,56 SIISTEIN RATA
  4. Inga Broström – Elbrus Oulu-Riders ry 0 – 0 / 49,00 – 27,97
  5. Sara Torvikoski – Maur Oulun Ratsastajat ry 0 – 0 / 47,57 – 31,39 TSEMPPI
  6. Seena Pekkarinen – Sweet Cinnamon Oulu-Riders ry 0 – 0 / 42,83 – 33,52
  7. Minttu Kämäräinen – Estragood Oulu-Riders ry 0 – 0 / 53,90 – 35,63
  8. Vilma Pousi – Tara Oulu-Riders ry 0 – 0 / 53,34 – 36,91
  9. Heta Hiltunen – Rowanhill Najila Oulu-Riders ry, 0 – 4 / 52,90 – 41,33
  10. Oona Laasonen – Einolan Ritari Oulun Ratsastajat ry, 0 – hyl. / 39,62
  11. Virpi Perunka – Leevi Lågland Kentaurit98 ry, 12 / 42,63
    Helmi Kakko – Friso Oulu-Riders ry, hyl.
    Helmi-Maria Siirilä – Hannelore Grau Jäälin Ratsastajat ry, hyl.

Luokka 3: 80cm, arv 365.1 (A2/A2), avoin kaikille
6 lähtöä, 2 sijoittuu

  1. Seena Pekkarinen – Sweet Cinnamon Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 40,21 – 24,45 SIISTEIN RATA
  2. Oona Laasonen – Einolan Ritari Oulun Ratsastajat ry, 0 – 5 / 44,01 – 51,13
  3. Helmi-Maria Siirilä – Hannelore Grau Jäälin Ratsastajat ry, 4 / 43,92
  4. Lotta Nyman – S.V. Crystal Star Oulun Ratsastajat ry, 4 / 50,46
  5. Katriina Pylväs – Pantomiimi Team Ratsurinne ry, 4 / 58,27 TSEMPPI
    Petra Nyman – S.V. Crystal Star Oulun Ratsastajat ry, hyl.

Kouluratsastuskilpailut 14.7.2018, tulokset

Luokka 1a: C-merkin kouluohjelma 1997, avoin suomenhevosille
Tuomari C: Leeni Aula
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Maija Kylmänen Villarin Roope (26) Ankkurilahden Ratsastajat ry 120,5 66,944
2 Meiju Manninen Auran Piirto (2) Oulun Ratsastajat ry 115,5 64,167
3 Johanna Niemelä Titaanin Tuiske (23) Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry 110,5 61,389
4 Karoliina Määttä Pulun Pomo (17) Oulu-Riders ry 110,0 61,111
5 Miia Mustonen Vihjeen Valtti (25) Oulun Ratsastajat ry 108,5 60,278
6 Lily Luhtaniemi Jatsikko (11) Kentaurit 98 ry 98,5 54,722 tsemppi

Luokka 1b: C-merkin kouluohjelma 1997, avoin kaikille
Tuomari C: Leeni Aula
12 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Sonja Murtomäki Aitäh (1) Haapaveden Ratsastajat ry 119,5 66,389
2 Anna Korhonen Lemaksas (14) Oulu-Riders ry 116,5 64,722
3 Petra Nyman S.V. Crystal Star (28) Oulun Ratsastajat ry 115,0 63,889
4 Helmi Kakko Friso (8) Oulu-Riders ry 111,0 61,667
5 Matleena Luhtaanmäki Ranka (18) Jäälin Ratsastajat ry 110,5 61,389
6 Lotta Nyman S.V. Crystal Star (28) Oulun Ratsastajat ry 110,0 61,111
6 Inga Broström Kolin Rappen (12) Oulu-Riders ry 110,0 61,111
8 Laura Lämsä RH’s Maestro (20) Lapin Urheiluratsastajat ry 106,0 58,889
9 Jenni Lampila Fendi Welt (7) Kentaurit 98 ry 105,5 58,611
10 Vilma Pousi Kolin Rappen (12) Kentaurit 98 ry 101,0 56,111
11 Iina Kehusmaa Esto (6) Ratsastusseura Win Win ry 89,5 49,722
12 Ella Kaurala Carewicz Z Sadyby (5) Oulu-Riders ry Hyl tsemppi

Luokka 2: Helppo B FEI Lasten esiohjelma A 2015, avoin kaikille
Tuomari C: Leeni Aula
13 lähtöä, 4 Sijoittuu.
1 Aija Degerman Bonamit (3) Oulun Ratsastajat ry 164,5 63,269
2 Maija Kylmänen Villarin Roope (26) Ankkurilahden Ratsastajat ry 159,5 61,346
3 Assi Ollikainen Vinha-Veera (27) Ratsuteam ry 159,0 61,154
4 Maria Manninen Honda (10) Ratsuteam ry 158,5 60,962
5 Jenni Lampila Fendi Welt (7) Kentaurit 98 ry 155,5 59,808 tsemppi
6 Eerika Kaappola Nugget (16) Oulu-Riders ry 155,0 59,615
7 Jenna Matilainen Budzik (4) Oulu-Riders ry 154,5 59,423
8 Anniina Malo Vedeksas (24) Oulu-Riders ry 153,0 58,846
9 Karoliina Määttä Pulun Pomo (17) Oulu-Riders ry 151,0 58,077
10 Laura Lämsä RH’s Maestro (20) Lapin Urheiluratsastajat ry 150,0 57,692
10 Anna Korhonen Lemaksas (14) Oulu-Riders ry 150,0 57,692
12 Eleonora Paajanen Half Moon Bay (9) Kentaurit 98 ry 149,0 57,308
13 Matleena Luhtaanmäki Ranka (18) Jäälin Ratsastajat ry 147,5 56,731

Luokka 3: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, avoin kaikille
Tuomari C: Leeni Aula
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Anne Isohätälä Resonance (19) Abc Ratsastajat ry 148,0 61,667
2 Venla Limma Lakupeikko (13) Oulun Ratsastajat ry 148,0 61,667
3 Mira Pohjasenaho Helios (29) Oulun Ratsastajat ry 139,0 57,917
4 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (21) Oulu-Riders ry 139,0 57,917
5 Anniina Malo Vedeksas (24) Oulu-Riders ry 138,0 57,500
6 Aija Degerman Bonamit (3) Oulun Ratsastajat ry 137,5 57,292
7 Eleonora Paajanen Half Moon Bay (9) Kentaurit 98 ry 136,5 56,875
8 Eerika Kaappola Nugget (16) Oulu-Riders ry 131,5 54,792 tsemppi
9 Katja Kallio Montoya II (15) Oulu-Riders ry 128,5 53,542

Kevätmaljan voittaja 2018

Kevatmalja 2018 Inga Brostrom - Elbrus

Kevätmaljan 2018 voittivat Inga Broström ja Elbrus. Onnea!

Kevätmalja/O-Ri Cup III, 10.5.2018, tulokset

LUOKKA I: Harjoitusluokka: puomirata, käynnissä tai ravissa, avustaja sallittu. Avoin Saaran tallin tuntilaisille ja O-Ri:n jäsenille.
Milana Haapakoski Tara O-Ri    0 vp
Petra Laisalmi Friso O-Ri  0 vp TSEMPPI
Ella Kaurala Välimäen Bamse O-Ri 0 vp  SIISTEIN
Kaisa Siirilä Potter O-Ri 0 vp
Jouni Mikkonen Ataraksi O-Ri 0 vp

LUOKKA II: Harjoitusluokka: 40-50 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille.
Emma Kopola Quastone O-Ri 0 vp / 53,69
Heta Hiltunen Rowanhill Najila O-Ri 4 vp / 66,94
Kia Niskakangas Elmholts Napasha O-Ri 0 vp / 46,37
Milja Sävykoski Jozik O-Ri  0 vp / 59,06
Isabella Busk Carewicz Z Sadyby O-Ri  0 vp / 61,13
Helmi Kakko Friso O-Ri 0 vp / 49,37
Emma Ahola Eeva-Lotta Iiha  0 vp / 51,88
Ella Hautala Escobar Iiha 4 vp / 51,12  TSEMPPI
Moona Repo Saldo Iiha 0 vp / 46,07
Roosa Loukusa Felicia Iiha  0 vp / 52,00
Josefina Kangas Linnestofta Lovetouch ALR 0 vp / 60,87  SIISTEIN
Lotta Mikkonen Quastone O-Ri 0 vp / 45,81
Hanna Lahtinen Rowanhill Najila O-Ri 0 vp / 53,00
Satu Ruotsalainen Starlight´s Milan O-Ri 0 vp / 40,44
Sanni Tiiro Surprise Iiha 0 vp / 55,19
Anna Mikkonen Rinteen Kohu Iiha 0 vp / 44,69 (kilp.ulkop.)

LUOKKA III: 60-70 cm, arv. AM5, avoin kaikille. Saaran tallin juniorituntiratsukot kilpailevat lisäksi Kevätmaljasta.

  1. Petra Nyman S.V. Crystal Star Oulun Ratsastajat ry  0 / 0 vp 52,72 / 33,59
  2. Emma Ahola Eeva-Lotta Iiha  0 / 0 vp 52,90 / 38,77
  3. Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon O-Ri 0 / 0 vp  55,91 / 38, 78 SIISTEIN
  4. Inga Broström Elbrus O-Ri 0 / 0 vp  56,94 / 44,70 KEVÄTMALJA-voittaja
  5. Roosa Loukusa Felicia Iiha  0 / 7 vp  58,25 / 62,27
  6. Aino Pirilä Carewicz Z Sadyby O-Ri 0 / hyl. 61,00 TSEMPPI
  7. Lotta Nyman S.V. Crystal Star Oulun Ratsastajat ry  1 vp  81,21

Moona Repo  Saldo Iiha 0 / 0 vp 53,72 / 41,53 (kilp.ulkop.)
Ella Hautala  Escobar  Iiha  hyl. (kilp-ulkop.)
Anna Mikkonen Rinteen Kohu Iiha (kilp.ulkop.)

LUOKKA IV: 80 / 90 / 100 cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille.

80 cm:

  1. Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon O-Ri  0 / 0 vp 57,34 / 28,78
  2. Laura Hassinen Last Waltz O-Ri  0 / 0 vp  58,59 / 32,63 SIISTEIN
  3. Heidi Siltala Charlamp Ratsastusseura ORK 0 / 0 vp 69,76 / 35,76  TSEMPPI

90 cm:
Pia Tiainen Vedeksas  O-Ri 0 / 0 vp  57,38 / 34,12 (kilp.ulkop.)

100 cm:
Pia Tiainen Vedeksas O-Ri  0 / 4 vp 57,96 / 31,27 (kilp.ulkop.)

O-Ri Cup II, 28.4.2018, tulokset

LUOKKA II: Aikuisratsastusmerkin kouluohjelma 2010, avoin O-Rin jäsenille
Tuomari C: Mari Päivärinta
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Lotta Ahmala Budzik (1) Oulu-Riders ry 166,0 66,400
2 Katja Kallio Montoya II (8) Oulu-Riders ry 151,5 60,600
3 Jenna Matilainen Jukka (5) Oulu-Riders ry 150,0 60,000 tsemppi
4 Karoliina Määttä Friso (3) Oulu-Riders ry 149,5 59,800
5 Anna Korhonen Lemaksas (6) Oulu-Riders ry 147,0 58,800
6 Mira Kesti Quastone (10) Oulu-Riders ry 145,0 58,000

LUOKKA III: Helppo A:10 2011, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Anna Ketola Loyal Dame WS 2918 (7) Raahentienoon Ratsastajat Rtr 160,5 64,200
2 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (11) Oulu-Riders ry 144,5 57,800
3 Petra Jauhojärvi Colorado III (2) Meri-Lapin Ratsastajat ry 141,5 56,600
4 Maisa Leinonen Hazard (4) Ankkurilahden Ratsastajat ry 141,0 56,400
5 Heidi Hautamäki Lemaksas (6) Pegasos Riding Team ry 138,0 55,200
6 Eerika Kaappola Nugget (9) Oulu-Riders ry 130,0 52,000 tsemppi

O-Ri Cup I, 8.4.2018, tulokset

Luokka 1, Harjoitusluokka: Ristikko – 40 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
12 lähtöä, ei sijoituksia
Hanna Lahtinen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry
Ella Kaurala Elmholts Napasha Oulu-Riders ry
Helmi Kakko Friso Oulu-Riders ry
Vilma Pousi Elbrus (3) Kentaurit 98
Emma Kopola Quastone (8) Oulu-Riders ry, siistein rata
Heta Hiltunen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry
Kia Niskakangas Elmholts Napasha Oulu-Riders ry
Petra Orava Moondelight Honeybadger (green card)
Reeta Pirilä Bruschetta Oulu-Riders ry, tsemppi
Milja Sävykoski Carewicz Z Sadyby (2) Oulu-Riders ry, 4
Silja Keränen Jozik Oulu-Riders ry, hyl
Isabella Busk Friso Oulu-Riders ry, hyl

Luokka 2: 50 cm, arv. A.1.0, avoin O-Rin jäsenille ja Saaran tallin tuntiratsukoille
3 lähtöä, 3 sijoittuu
1 Mira Kesti Tara II (10) Oulu-Riders ry
1 Jenna Matilainen Jukka (5) Oulu-Riders ry, siistein rata
1 Aino Pirilä Carewicz Z Sadyby (2) Oulu-Riders ry, tsemppi

Luokka 3: 60 – 70 cm arv. 367.1, avoin kaikille
8 lähtöä, 2 Sijoittuu
1 Veera Karjalainen Tuudi II (11) Lidrid-Team ry, 0 – 0 / 43,62 – 29,63, siistein rata
2 Neea Koskiniemi Moonlight Menuett (7) Lidrid-Team ry, 0 – 0 / 43,46 – 31,27
3 Helena Kouvala Riquisima (9) Ratsastusseura Win Win ry, 0 – 0 / 43,82 – 32,76
4 Inga Broström Elbrus (3) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 49,09 – 33,47
5 Siiri Salmi Half Moon Bay (4) Lidrid-Team ry, 0 – 0 / 45,09 – 35,46
6 Laura Junttila Babik (1) Lidrid-Team ry, 0 – 4 / 49,44 – 39,14
7 Milla Arontie Maks II (6) Lidrid-Team ry, 4 / 47,38, tsemppi
8 Anna Korhonen Quastone (8) Oulu-Riders ry, 4 / 71,28