Yleinen

O-Ri Cup 2016 tulokset

Juniorituntiratsastajat
Elina Ropanen    13
Alina Liimatainen    10
Inga Broström    9
Helmi Liimatainen    8
Roosa Mäntykenttä    8
Suvi Korhonen    7
Annika Karjalainen    6
Essi Männistö    6
Helmi-Maria Siirilä    6
Iida Ylikangas    6
Jenna Matilainen    6
Karlotte Määttä    4
Sara Mäntylä    4
Jonna Sillanpää    3
Annika Kukkula    2
Ella Hassi    2
Ella Kaurala    2
Julia Järvenpää    2
Julia Possakka    2
Laura Eskola    2
Lili Tarkiainen    2
Sini Kurki    2

Seniorituntiratsastajat    
Katja Kallio    3
Katharina Palmer    3
Anna Cser    1

Junioriyksityisratsastajat    
Henna Halonen    9
Seena Pekkarinen    2
Inga Broström    1
Mirva Murtomäki    1

Senioriyksityisratsastajat
Pia Tiainen    7
Tanja Kokko    6
Satu Ruotsalainen    5
Anniina Malo    4

Eskon tuoppi 2016 / O-Ri Cup VI, 13.11.2016, TULOKSET

Luokka 1 Helppo D:3 2013, avoin kaikille

3 lähtöä, 1 sijoittuu.

  1. Jennie Törmi Lastocka Ankkurilahden Ratsastajat ry 63,684% 121p
  2. Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry 58,684% 111,5p
  3. Jenna Matilainen Carewicz z Sadyby Oulu-Riders ry 58,158% 110,5 tsemppi

Luokka 2a Helppo B, K.N.Special 2009, avoin O-Rin juniorijäsenille, jotka ratsastavat Saaran tallin tuntihevosilla

7 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1. Elina Ropanen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 60,2% 150,5p
2. Inga Broström Estragood Oulu-Riders ry 58,6% 146,5p
3. Annika Karjalainen Quastone Oulu-Riders ry 58,2% 145,5p
4. Roosa Mäntykenttä Quastone Oulu-Riders ry 56,8% 142p
4. Lili Tarkiainen Perillus Oulu-Riders ry 56,8% 142p
6. Alina Liimatainen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 55,4% 138,5p
7. Helmi Liimatainen Elmholts Napasha Oulu-Riders ry 36,4% 91p tsemppi

Luokka 2b Helppo B, K.N.Special 2009, avoin kaikille

12 lähtöä, 3 Sijoittuu.

  1. Päivi Mikkonen Still-Hof Iroko Oulun Ratsastajat ry 62,2% 155,5p
  2. Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan Oulu-Riders ry 61,2% 153p
  3. Anniina Malo Vedeksas Oulu-Riders ry 60,4% 151p
  4. Pia Tiainen Vedeksas Oulu-Riders ry 60,0% 150p
  5. Sanna Pirilä Apollony Calico Abc Ratsastajat ry 59,8% 149,5p
  6. Anna Cser Perillus Oulu-Riders ry 59,6% 149p
  7. Fanni Korhonen Pin Rock’s Cyrano Oulun Ratsastajat ry 58,6% 146,5p
  8. Katja Kallio Montoya II Oulu-Riders ry 58,4% 146p
  9. Riikka Nevalainen Sweet Cinnamon Muhoksen Ratsastajat ry 57,4% 143,5p
  10. Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon Oulu-Riders ry 56,8% 142p
  11. Jennie Törmi Lastocka Ankkurilahden Ratsastajat ry 56,2% 140,5p
  12. Anne Remes Friso Oulun Ratsastajat ry 54,4% 136p tsemppi

Luokka 3 A-merkin kouluohjelma 2006, kilpailuharjoitus, avoin kaikille

2 lähtöä, ei sijoituksia.

  1. Sanna Pirilä Apollony Calico Abc Ratsastajat ry 56,852% 153,5p
  2. Katharina Palmer Perillus Oulu-Riders ry 56,111% 151,5p

Eskon Tuoppi 2016, lähtölistat 13. 11. 2016

Luokka 1 Helppo D:3 2013

3 lähtöä, 1 sijoittuu.

1 Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry 08:00
2 Jenna Matilainen Carewicz z Sadyby Oulu-Riders ry
3 Jennie Törmi Lastocka Ankkurilahden Ratsastajat ry
Luokka 2a Helppo B, K.N.Special 2009
7 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Roosa Mäntykenttä Quastone Oulu-Riders ry 08:30
2 Elina Ropanen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry
3 Helmi Liimatainen Elmholts Napasha Oulu-Riders ry
4 Lili Tarkiainen Perillus Oulu-Riders ry
5 Inga Broström Estragood Oulu-Riders ry
6 Annika Karjalainen Quastone Oulu-Riders ry 09:05
7 Alina Liimatainen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry
Luokka 2b Helppo B, K.N.Special 2009
12 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Katja Kallio Montoya II Oulu-Riders ry 09:20
2 Anna Cser Perillus Oulu-Riders ry
3 Anne Remes Friso Oulu-Riders ry
4 Jennie Törmi Lastocka Ankkurilahden Ratsastajat ry
5 Riikka Nevalainen Sweet Cinnamon Muhoksen Ratsastajat ry
6 Anniina Malo Vedeksas Oulu-Riders ry 09:55
7 Päivi Mikkonen Still-Hof Iroko Oulun Ratsastajat ry
8 Fanni Korhonen Pin Rock’s Cyrano Oulun Ratsastajat ry
9 Sanna Pirilä Apollony Calico Abc Ratsastajat ry
10 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon Oulu-Riders ry
11 Pia Tiainen Vedeksas Oulu-Riders ry 10:30
12 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan Oulu-Riders ry
Luokka 3 A-merkin kouluohjelma 2006
2 lähtöä, ei sijoituksia. Järjestetään kilpailuharjoituksena.
1 Katharina Palmer Perillus Oulu-Riders ry 11:00
2 Sanna Pirilä Apollony Calico Abc Ratsastajat ry

Tilaa seurapaita!

seurapaita

Lähtölistat, O-Ri Cup V, 23.10.2016

Luokka 1 Helppo C:2, 2000
Tuomari C: Mari Päivärinta
5lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Milja Kinnunen Arko Ratsastusseura Win Win ry   08:00
2Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry
3Heidi Hautamäki Lemaksas Pegasos Riding Team ry
4Laura Mattila Defender of the Huts Oulunsalon Ratsastajat ry
5Ronja Tuomivaara Lumiprinssi Rannikon Ratsastajat ry

Luokka 2 Helppo B:0 2009
Tuomari C: Mari Päivärinta
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Heidi Rantsi Lowieke Ratsuteam ry                                              09:05
2 Heidi Hautamäki Lemaksas Pegasos Riding Team ry
3 Annika Karjalainen Quastone Oulu-Riders ry
4 Laura Mattila Defender of the Huts Oulunsalon Ratsastajat ry
5 Satu Ruotsalainen Starlight`s Milan Oulu-Riders ry
6 Päivi Mikkonen Still Hof Iroko Oulun Ratsastajat ry                  09:45
7 Katja Kallio Montoya II Oulu-Riders ry
8 Inga Broström Armani Oulu-Riders ry
9 Pia Tiainen Vedeksas Oulu-Riders ry

Luokka 3 Helppo A:10 2011
Tuomari C: Mari Päivärinta
2 lähtöä, ei sijoituksia. Luokka järjestetään kilpailuharjoituksena.

1 Lotta Rahikkala Rosemaryn z Sadyby Oulun Ratsastajat ry     10:30
2 Helena Aula Diego de Vega Oulun Ratsastajat ry

Syyskokous 2016

Ratsastusseura Oulu-Riders ry:n sääntömääräinen syyskokous

maanantaina 17. 10. 2016 klo 18.30

Saaran tallilla seuran kerhomökissä, Ratsastuskentäntie 1

Esityslistalla sääntömääräiset asiat.

Tule paikalle ja vaikuta!

Oulu-Riders ry

O-Ri Cup IV, 11.9.2016, TULOKSET

I Luokka Ristikko-40cm, arv. A.1.0
7 lähtöä, 6 sijoittuu
Essi Männistö – Estragood O-Ri, siistein rata
Sara Mäntylä – Goldencoast Emily O-Ri
Sini Kurki – Flower O-Ri
Ella Hassi – Elbrus O-Ri
Ella Kaurala – Goldencoast Emily O-Ri
Laura Eskola – Estragood O-Ri
Helmi Liimatainen – Friso O-Ri, 4, tsemppi

II Luokka 50-60cm, arv. 367.1
6 lähtöä, 2 sijoittuu
1. Ilona Holma – Top Norrsken WinWin, 0 – 0 / 51,90 – 36,05
2. Maritta Männistö – Baco Oulun Ratsastajat, 0 – 0 / 59,81 – 36,48
3. Annika Karjalainen – Quastone O-Ri, 0 – 0 / 56,96 – 36,77
4. Roosa Mäntykenttä – Elmholts Napasha O-Ri, 0 – 0 / 52,87 – 40,25, siistein rata
5. Helmi-Maria Siirilä – Elbrus O-Ri, 4 / 55,33
Jonna Sillanpää – Montoya II O-Ri, hyl, tsemppi

III Luokka 70-80, arv. 367.1
7 lähtöä, 2 sijoittuu
1. Iida Ylikangas – Montoya II O-Ri, 0 – 0 / 44,77 – 34,89
2. Henna Halonen – Marilyn O-Ri, 0 – 0 / 47,17 – 35,69, siistein rata
3. Mirva Murtomäki – Rofa O-Ri, 0 – 0 / 51,24 – 37,40
4. Maritta Männistö – Baco Oulun Ratsastajat, 0 – 0 / 48,66 – 44,32
5. Elina Ropanen – Elmholts Napasha O-Ri, 8 / 70,64
Hannamari Karjalainen – Saudade Kajaanin ratsastusseura, hyl
Alina Liimatainen – Estragood O-Ri, kesk, tsemppi

Lähtölistat, O-Ri Cup IV 11. 9. 2016

I Luokka Ristikko-40cm, arv. A.1.0

  1. Helmi Liimatainen – Friso O-Ri                       8.00
  2. Essi Männistö – Estragood O-Ri
  3. Sara Mäntylä – Goldencoast Emily O-Ri
  4. Sini Kurki – Flower O-Ri                                   8.15
  5. Ella Hassi – Elbrus O-Ri
  6. Ella Kaurala – Goldencoast Emily O-Ri
  7. Laura Eskola – Estragood O-Ri

 

 

II Luokka 50-60cm, arv. 367.1

  1. Annika Karjalainen – Quastone O-Ri                           8.45
  2. Helmi-Maria Siirilä – Elbrus O-Ri
  3. Jonna Sillanpää – Montoya II O-Ri
  4. Roosa Mäntykenttä – Elmholts Napasha O-Ri             9.05
  5. Maritta Männistö – Baco Oulun Ratsastajat
  6. Ilona Holma – Top Norrsken WinWin

 

 

III Luokka 70-80, arv. 367.1

  1. Alina Liimatainen – Estragood O-Ri                                  9.50
  2. Elina Ropanen – Elmholts Napasha O-Ri
  3. Iida Ylikangas – Montoya II O-Ri
  4. Henna Halonen – Marilyn O-Ri                                          10.05
  5. Hannamari Karjalainen – Saudade Kajaanin ratsastusseura
  6. Mirva Murtomäki – Rofa O-Ri
  7. Maritta Männistö – Baco Oulun Ratsastajat

 

Lähtöajat ovat arvioita. Verryttely järjestetään ulkokentällä, mutta vesisateella verrytellään yhteisesti ryhmissä radalla. Silloin aikataulussa tulee muutoksia.

Seurailta 25.9.2016

Tervetuloa Oulu-Riders ry:n seurailtaan Oulun Hööksin myymälään 25.9. klo 14-18. Esittelyssä kauden uutuuksia sekä erityisesti ratsastusseuroille suunniteltu Club Collection -mallisto.

Seuratarjouksena kaikille osallistujille 15% alennus CRW ja JH Colletion -mallistoista.

Tarjolla pientä purtavaa ja virvokkeita.

Ilmoittautumiset: inkakaroliina@gmail.com 18.9. mennessä.

 

O-Ri Cup III, 21.8.2016, TULOKSET

Luokka 1 Helppo D:3 2013
1 lähtö, ei sijoituksia.
1. Niko Åman – Axel Kentaurit 98 ry 53,68 102 tsemppi

Luokka 2 Helppo C, E.B. Special 2015
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1. Suvi Korhonen – Flower III Oulu-Riders ry 58,33 122,5
2. Heidi Hautamäki – Lemaksas Pegasos Riding Team ry 58,10 122
3. Roosa Mäntykenttä – Kolin Rappen Oulu-Riders ry 57,14 120
4. Helmi-Maria Siirilä – Flower III Oulu-Riders ry 56,90 119,5
4. Alina Liimatainen – Elbrus Oulu-Riders ry 56,90 119,5
6. Inga Broström – Perillus Oulu-Riders ry 56,67 119
6. Annika Karjalainen – Quastone Oulu-Riders ry 56,67 119
8. Lili Tarkiainen – Kolin Rappen Oulu-Riders ry 54,52 114,5
8. Helmi Liimatainen – Lennon Oulu-Riders ry 54,52 114,5 tsemppi

Luokka 3 Helppo B, K.N.Special 2009
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1. Elina Ropanen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 63,60 159
2. Heidi Hautamäki Lemaksas Pegasos Riding Team ry 59,40 148,5 tsemppi
3. Paula Kvist Emor Jäälin Ratsastajat ry 58,60 146,5
4. Jenna Matilainen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 58,00 145
5. Anniina Malo Vedeksas Oulu-Riders ry 55,20 138
6. Katja Kallio Budzik Oulu-Riders ry 53,20 133