Lähtölistat

Kevätmalja / O-Ri Cup III, 28.5.2017, lähtölistat

Harjoitusluokka 1: 40-50 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
verryttely 7:50

1 Minttu Kämäräinen Carewicz Z Sadyby O-Ri                                         8:00
2 Sara Eskola Estragood O-Ri
3 Petra Orava Jukka O-Ri
4 Essi Männistö Elmholts Napasha O-Ri
5 Hilla Kuvaja Jozik O-Ri
6 Ella Kaurala Goldencoast Emily O-Ri
verryttely n. 8:30
7 Salla Käsmä Valiant Ken98                                                                       n. 8:40
8 Ilona Jylhä Estragood O-Ri
9 Nana Määttä Jukka O-Ri
10 Krista Viide Bella OR
11 Helmi Kakko Tara II O-Ri
12 Emma Mäntylä Goldencoast Emily O-Ri
verryttely n. 9:10
13 Laura Eskola Jozik O-Ri                                                                           n. 9:20
14 Milja Sävykoski Carewicz Z Sadyby O-Ri
15 Lotta Mikkonen Montoya II O-Ri
16 Silja Keränen Elbrus O-Ri
17 Sini Kurki Elmholts Napasha O-Ri
verryttely n. 9:45
18 Aino Pirilä Estragood O-Ri                                                                    n. 9:55
19 Aino Ylipahkala Friso O-Ri
20 Mira Kesti Carewicz Z Sadyby O-Ri
21 Sara Mäntylä Jozik O-Ri
22 Julia Possakka Rilana O-Ri

Luokan 1 palkintojenjako ja luokan 3 verryttely n. 10:20

Luokka 3: 80/90/100cm, arv. 367.1, avoin kaikille
3 lähtöä, 1 sijoittuu

80 cm
1 Petra Jauhojärvi Colorado III (1) Meri-Lapin Ratsastajat ry 80 cm   n. 10:40
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (4) Pegasos Riding Team ry 80 cm
90 cm
3 Pia Tiainen Vedeksas (10) Oulu-Riders ry 90 cm

Luokan 3 palkintojenjako, luokkien 2a ja 2b rataan tutustuminen ja ensimmäinen verryttelyryhmä n. 10:50

Luokka 2a (Kevätmalja) ja 2b: 60-70 cm, arv. AM5
a) Avoin Saaran tallin Oulu-Riders ry:ä edustaville juniorituntiratsastajille tuntihevosilla b) Avoin kaikille
(Luokat 2a ja 2b ratsastetaan aikataulusyistä yhdessä osassa, palkinnot jaetaan kummassakin erikseen.)
Luokassa 2a: 4 lähtöä, 2 sijoittuu
Luokassa 2b: 4 lähtöä, 2 sijoittuu

1 Iida Ylikangas Montoya II (11) Oulu-Riders ry (2a)                            n. 11:10
2 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (9) Oulu-Riders ry (2b)
3 Roosa Mäntykenttä Elmholts Napasha (3) Oulu-Riders ry (2a)
4 Anni Immonen Maur (5) Kentaurit 98 ry (2b)
verryttely n. 11:30
5 Inga Broström Elbrus (2) Oulu-Riders ry (2a)                                    n. 11:40
6 Annika Karjalainen Quastone (7) Oulu-Riders ry (2a)
7 Olivia Haanela Penelope (6) Oulu-Riders ry (2b)
8 Enni Haverinen Sweet Cinnamon (9) Kentaurit 98 ry (2b)

Luokkien 2a ja 2b uusinnan verryttely n. 12:00
Uusinta (2a ja 2b) n. 12:10

Verryttely tapahtuu sään salliessa liukuvasti kentällä. Muussa tapauksessa verryttely järjestetään ryhmittäin maneesissa, jolloin noudatetaan aikatauluun varattuja verryttelytaukoja. Muutokset ovat mahdollisia, joten pidäthän tilanteen etenemistä silmällä.

O-Ri Cup II, 23.4.2017, lähtölistat

Luokka 1 Helppo D:3 2013, avoin kaikille
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry                                         08:00
2 Enni Haverinen Onia Kentaurit 98 ry
3 Sara Mäntylä Jukka Oulu-Riders ry
4 Mira Kesti Carewicz Sadyby Oulu-Riders ry
5 Aino Pirilä Kolin Rappen Oulu-Riders ry

Luokka 2 Helppo C tutustumisluokan kouluohjema 2016 (rata B), avoin kaikille
7 lähtöä, 2 Sijoittuu (luokat 2a ja 2b yhdistetty).
1 Sallamaari Koivisto Vilkas Veikki (17) Oulu-Riders ry                          08:45
2 Helmi-Maria Siirilä Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry
3 Inga Broström Perillus (8) Oulu-Riders ry
4 Laura Lyttinen Gortmore Spot the Dot (2) Ratsuteam ry
5 Krista Viide Peveril Pure Perfection (9) Oulun Ratsastajat ry
6 Maija Kylmänen Villarin Roope (18) Ankkurilahden Ratsastajat ry    09:10
7 Roosa Manninen Tooni (14) Oulun Ratsastajat ry

Luokka 3a Helppo B:0 2009, avoin Saaran tallin tuntiratsukoille
3 lähtöä, 1 sijoittuu.
1 Karoliina Määttä Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry                       09:40
2 Katja Kallio Montoya II (5) Oulu-Riders ry
3 Annika Karjalainen Quastone (10) Oulu-Riders ry

Luokka 3b Helppo B:0 2009, avoin kaikille
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Hanna Hautamäki Lemaksas (3) Pegasos Riding Team ry                 10:15
2 Elina Salo Lowieke (4) Oulu-Riders ry
3 Selina Korpela Orbit (6) Oulun Ratsastajat ry
4 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (13) Oulu-Riders ry
5 Heidi Hautamäki Lemaksas (3) Pegasos Riding Team ry

Luokka 4 Helppo A:1 2009, avoin kaikille
8 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Anniina Malo Vedeksas (16) Oulu-Riders ry                                        11:05
2 Katharina Palmer Perillus (8) Oulu-Riders ry
3 Heidi Mustonen Villarin Roope (18) Oulun Ratsastajat ry
4 Ella Pääkkönen Top Secret (15) Lidrid-Team ry
5 Salla Kellokumpu Spinners Image (12) Oulu-Riders ry
6 Suvi Korpela Bella Donna Carrus (1) Oulun Ratsastajat ry                11:45
7 Julia Possakka Patriks (7) Oulu-Riders ry
8 Pia Tiainen Vedeksas (16) Oulu-Riders ry

O-Ri Cup I, 2.4.2017, lähtölistat

Luokka 1, harjoitusluokka: Ristikko – 40 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
15 lähtöä, ei sijoituksia

1 Linnea Lohikoski Potter O-Ri                                                     klo 8.00
2 Heta Aikio Hewron O-Ri
3 Essi Männistö Elmholts Napasha O-Ri
4 Ilona Jylhä Estragood O-Ri
5 Aino Pirilä Tara II O-Ri
6 Sini Kurki Elmholts Napasha O-Ri                                            n. klo 8.40
7 Isabella Busk Estragood O-Ri
8 Sara Mäntylä Jozik O-Ri
9 Helmi-Maria Siirilä Rowanhill Najila O-Ri
10 Emma Mäntylä Goldencoast Emily O-Ri
11 Laura Eskola Jozik O-Ri                                                            n. klo 9.20
12 Hilla Kuvaja Elbrus O-Ri
13 Ella Kaurala Goldencoast Emily O-Ri
14 Nana Määttä Estragood O-Ri
15 Sara Torvikoski Maur O-Ri

Luokka 2: 50 – 60cm, arv. 367.1 , avoin kaikille
4 lähtöä, 2 sijoittuu (luokat 2a ja 2b yhdistetty)

1 Roosa Mäntykenttä Elmholts Napasha (5) Oulu-Riders ry   n. klo 10.05
2 Inga Broström Elbrus (4) Oulu-Riders ry
3 Annika Karjalainen Quastone (10) Oulu-Riders ry
4 Olivia Haanela Penelope (9) Oulu-Riders ry

Luokka 3: 70 / 80 / 90cm, arv. 367.1, avoin kaikille
7 lähtöä, 2 sijoittuu

70 cm
1 Janina Soronen Ohana Exellence (8) Oulun Ratsastajat ry   n. klo 10.45
80 cm
2 Ella Saukkonen Asparagus B.S. (2) Jäälin Ratsastajat ry       n. klo 11.05
3 Heidi Hautamäki Lemaksas (6) Pegasos Riding Team ry
4 Aada Loukkola Tullamore (11) Ratsastusseura Ork ry
5 Saima Alitalo Bellezza di Notte (3) Rovaniemen Urheiluratsastajat
90 cm
6 Pia Tiainen Vedeksas (12) Oulu-Riders ry                              n. klo 11.40
7 Anni Immonen Another Love Van Berg Op Zoom (1) Kentaurit 98 ry