Kilpailutulokset

Kevätmaljan voittaja 2017

Kevätmaljan 2017 voittajat Annika Karjalainen ja Quastone. Onnea!

DSC_3641

Kevätmalja / O-Ri Cup III, 28.5.2017, tulokset

Harjoitusluokka 1: 40-50 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
22 lähtöä, ei sijoituksia
Minttu Kämäräinen Carewicz Z Sadyby O-Ri, siistein rata
Essi Männistö Elmholts Napasha O-Ri
Hilla Kuvaja Jozik O-Ri
Salla Käsmä Valiant Ken98
Ilona Jylhä Estragood O-Ri
Krista Viide Bella OR
Emma Mäntylä Goldencoast Emily O-Ri
Laura Eskola Jozik O-Ri
Milja Sävykoski Carewicz Z Sadyby O-Ri
Lotta Mikkonen Montoya II O-Ri
Sini Kurki Elmholts Napasha O-Ri
Aino Pirilä Estragood O-Ri
Aino Ylipahkala Friso O-Ri
Mira Kesti Carewicz Z Sadyby O-Ri
Sara Mäntylä Jozik O-Ri
Julia Possakka Rilana O-Ri
Sara Eskola Estragood O-Ri, hyl
Petra Orava Jukka O-Ri, hyl, tsemppi
Ella Kaurala Goldencoast Emily O-Ri, hyl
Nana Määttä Jukka O-Ri, hyl
Helmi Kakko Tara II O-Ri, hyl
Silja Keränen Elbrus O-Ri, hyl

Luokka 3: 80/90/100cm, arv. 367.1, avoin kaikille
3 lähtöä, 1 sijoittuu
1 Pia Tiainen Vedeksas (10) Oulu-Riders ry, 90cm, 0 – 0 / 43,37 – 33,01
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (4) Pegasos Riding Team ry, 80cm, 0 – 0 / 43,33 – 35,89, tsemppi
3 Petra Jauhojärvi Colorado III (1) Meri-Lapin Ratsastajat ry, 80cm, 0 – 0 / 52,33 – 43,64, siistein rata

Luokka 2a: Kevätmalja 60-70 cm, arv. AM5, Avoin Saaran tallin Oulu-Riders ry:ä edustaville juniorituntiratsastajille tuntihevosilla
4 lähtöä, 2 sijoittuu
1 Annika Karjalainen Quastone (7) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 53,56 – 39,80
2 Inga Broström Elbrus (2) Oulu-Riders ry, 0 – 4 / 57,07 – 53,78, tsemppi
3 Iida Ylikangas Montoya II Oulu-Riders ry (11), 0 – 4 / 43,96 – 56,95, siistein rata
4 Roosa Mäntykenttä Elmholts Napasha (3) Oulu-Riders ry, 0 – hyl / 46,16

Luokka 2b: 60-70 cm, arv. AM5, avoin kaikille
4 lähtöä, 2 sijoittuu
1 Olivia Haanela Penelope (6) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 50,37 – 44,80
2 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (9) Oulu-Riders ry, 0 – hyl / 49,77
3 Anni Immonen Maur (5) Kentaurit 98 ry, 4 / 56,09, siistein rata
4 Enni Haverinen Sweet Cinnamon (9) Kentaurit 98 ry, hyl, tsemppi

O-Ri Cup II, 23.4.2017, tulokset

Luokka 1, harjoitusluokka: Helppo D:3 2013, avoin kaikille
5 lähtöä, ei sijoituksia.
1 Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry 113,0 59,474
2 Aino Pirilä Kolin Rappen (19) Oulu-Riders ry 109,0 57,368
3 Sara Mäntylä Jukka Oulu-Riders ry 108,0 56,842
4 Mira Kesti Carewicz Sadyby Oulu-Riders ry 108,0 56,842
5 Enni Haverinen Onia Kentaurit 98 ry 97,0 51,053

Luokka 2 Helppo C tutustumisluokan kouluohjema 2016 (rata B), avoin kaikille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Maija Kylmänen Villarin Roope (18) Ankkurilahden Ratsastajat ry 113,0 62,778
2 Inga Broström Perillus (8) Oulu-Riders ry 102,0 56,667
3 Krista Viide Peveril Pure Perfection (9) Oulun Ratsastajat ry 102,0 56,667
4 Sallamaari Koivisto Vilkas Veikki (17) Oulu-Riders ry 97,0 53,889
5 Roosa Manninen Tooni (14) Oulun Ratsastajat ry 95,0 52,778
6 Helmi-Maria Siirilä Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 92,5 51,389 tsemppi

Luokka 3a Helppo B:0 2009, avoin Saaran tallin tuntiratsukoille
3 lähtöä, 1 sijoittuu.
1 Katja Kallio Montoya II (5) Oulu-Riders ry 144,5 57,800
2 Annika Karjalainen Quastone (10) Oulu-Riders ry 138,5 55,400
3 Karoliina Määttä Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 137,5 55,000 tsemppi

Luokka 3b Helppo B:0 2009, avoin kaikille
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Hanna Hautamäki Lemaksas (3) Pegasos Riding Team ry 145,0 58,000
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (3) Pegasos Riding Team ry 142,0 56,800
3 Elina Salo Lowieke (4) Oulu-Riders ry 136,5 54,600
4 Selina Korpela Orbit (6) Oulun Ratsastajat ry 115,5 46,200
5 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (13) Oulu-Riders ry Hyl tsemppi

Luokka 4 Helppo A:1 2009, avoin kaikille
8 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Heidi Mustonen Villarin Roope (18) Oulun Ratsastajat ry 161,0 61,923
2 Ella Pääkkönen Top Secret (15) Lidrid-Team ry 159,5 61,346
3 Salla Kellokumpu Spinners Image (12) Oulu-Riders ry 152,0 58,462
4 Anniina Malo Vedeksas (16) Oulu-Riders ry 147,5 56,731
5 Pia Tiainen Vedeksas (16) Oulu-Riders ry 144,5 55,577
6 Katharina Palmer Perillus (8) Oulu-Riders ry 127,0 48,846
7 Suvi Korpela Bella Donna Carrus (1) Oulun Ratsastajat ry 98,0 37,692 tsemppi
8 Julia Possakka Patriks (7) Oulu-Riders ry kesk.

O-Ri Cup I, 2.4.2017, tulokset

Luokka 1, harjoitusluokka: Ristikko – 40 cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
15 lähtöä, ei sijoituksia

Essi Männistö Elmholts Napasha O-Ri, siistein rata
Ilona Jylhä Estragood O-Ri
Sini Kurki Elmholts Napasha O-Ri
Isabella Busk Estragood O-Ri
Sara Mäntylä Jozik O-Ri
Helmi-Maria Siirilä Rowanhill Najila O-Ri
Emma Mäntylä Goldencoast Emily O-Ri
Laura Eskola Jozik O-Ri
Hilla Kuvaja Elbrus O-Ri
Ella Kaurala Goldencoast Emily O-Ri
Nana Määttä Estragood O-Ri
Aino Pirilä Tara II O-Ri , 4
Linnea Lohikoski Potter O-Ri, hyl, tsemppi
Heta Aikio Jukka O-Ri, hyl
Sara Torvikoski Maur O-Ri, hyl

Luokka 2: 50 – 60cm, arv. 367.1, avoin kaikille
3 lähtöä, 1 sijoittuu

  1. Inga Broström Elbrus (4) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 60,88 – 34,84
  2. Annika Karjalainen Quastone (10) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 73,13 – 37,88, siistein rata
  3. Roosa Mäntykenttä Elmholts Napasha (5) Oulu-Riders ry, 0 – 0 / 60,51 – 42,40

Luokka 3: 70 / 80 / 90cm, arv. 367.1, avoin kaikille
6 lähtöä, 2 sijoittuu

  1. Anni Immonen Another Love Van Berg Op Zoom (1) Kentaurit 98 ry, 90 cm, 0 – 0 / 60,53 – 24,58
  2. Pia Tiainen Vedeksas (12) Oulu-Riders ry, 90 cm, 0 – 0 / 64,59 – 24,71
  3. Janina Soronen Ohana Exellence (8) Oulun Ratsastajat, 70 cm, 0 – 0 / 62,70 – 25,00
  4. Heidi Hautamäki Lemaksas (6) Pegasos Riding Team ry, 80 cm, 0 – 0 / 64,47 – 30,41, siistein rata
  5. Aada Loukkola Tullamore (11) Ratsastusseura Ork ry, 80 cm, 0 – 0 / 72,06 – 36,27
  6. Saima Alitalo Bellezza di Notte (3) Rovaniemen Urheiluratsastajat, 80 cm, 4 / 70,28, tsemppi

O-Ri Cup 2016 tulokset

Juniorituntiratsastajat
Elina Ropanen    13
Alina Liimatainen    10
Inga Broström    9
Helmi Liimatainen    8
Roosa Mäntykenttä    8
Suvi Korhonen    7
Annika Karjalainen    6
Essi Männistö    6
Helmi-Maria Siirilä    6
Iida Ylikangas    6
Jenna Matilainen    6
Karlotte Määttä    4
Sara Mäntylä    4
Jonna Sillanpää    3
Annika Kukkula    2
Ella Hassi    2
Ella Kaurala    2
Julia Järvenpää    2
Julia Possakka    2
Laura Eskola    2
Lili Tarkiainen    2
Sini Kurki    2

Seniorituntiratsastajat    
Katja Kallio    3
Katharina Palmer    3
Anna Cser    1

Junioriyksityisratsastajat    
Henna Halonen    9
Seena Pekkarinen    2
Inga Broström    1
Mirva Murtomäki    1

Senioriyksityisratsastajat
Pia Tiainen    7
Tanja Kokko    6
Satu Ruotsalainen    5
Anniina Malo    4

Eskon tuopin 2016 voittaja

Eskon tuopin 2016 voittajat Elina Ropanen ja Rowanhill Najila. Onnea!

eskon-tuoppi-elina-dille

Eskon tuoppi 2016 / O-Ri Cup VI, 13.11.2016, TULOKSET

Luokka 1 Helppo D:3 2013, avoin kaikille

3 lähtöä, 1 sijoittuu.

  1. Jennie Törmi Lastocka Ankkurilahden Ratsastajat ry 63,684% 121p
  2. Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry 58,684% 111,5p
  3. Jenna Matilainen Carewicz z Sadyby Oulu-Riders ry 58,158% 110,5 tsemppi

Luokka 2a Helppo B, K.N.Special 2009, avoin O-Rin juniorijäsenille, jotka ratsastavat Saaran tallin tuntihevosilla

7 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1. Elina Ropanen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 60,2% 150,5p
2. Inga Broström Estragood Oulu-Riders ry 58,6% 146,5p
3. Annika Karjalainen Quastone Oulu-Riders ry 58,2% 145,5p
4. Roosa Mäntykenttä Quastone Oulu-Riders ry 56,8% 142p
4. Lili Tarkiainen Perillus Oulu-Riders ry 56,8% 142p
6. Alina Liimatainen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 55,4% 138,5p
7. Helmi Liimatainen Elmholts Napasha Oulu-Riders ry 36,4% 91p tsemppi

Luokka 2b Helppo B, K.N.Special 2009, avoin kaikille

12 lähtöä, 3 Sijoittuu.

  1. Päivi Mikkonen Still-Hof Iroko Oulun Ratsastajat ry 62,2% 155,5p
  2. Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan Oulu-Riders ry 61,2% 153p
  3. Anniina Malo Vedeksas Oulu-Riders ry 60,4% 151p
  4. Pia Tiainen Vedeksas Oulu-Riders ry 60,0% 150p
  5. Sanna Pirilä Apollony Calico Abc Ratsastajat ry 59,8% 149,5p
  6. Anna Cser Perillus Oulu-Riders ry 59,6% 149p
  7. Fanni Korhonen Pin Rock’s Cyrano Oulun Ratsastajat ry 58,6% 146,5p
  8. Katja Kallio Montoya II Oulu-Riders ry 58,4% 146p
  9. Riikka Nevalainen Sweet Cinnamon Muhoksen Ratsastajat ry 57,4% 143,5p
  10. Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon Oulu-Riders ry 56,8% 142p
  11. Jennie Törmi Lastocka Ankkurilahden Ratsastajat ry 56,2% 140,5p
  12. Anne Remes Friso Oulun Ratsastajat ry 54,4% 136p tsemppi

Luokka 3 A-merkin kouluohjelma 2006, kilpailuharjoitus, avoin kaikille

2 lähtöä, ei sijoituksia.

  1. Sanna Pirilä Apollony Calico Abc Ratsastajat ry 56,852% 153,5p
  2. Katharina Palmer Perillus Oulu-Riders ry 56,111% 151,5p

O-Ri Cup V 23. 10. 2016 TULOKSET

Luokka 1 Helppo C:2, 2000 Avoin kaikille

5 lähtöä, 2 sijoittuu

  1. Ronja Tuomivaara Lumiprinssi, Rannikon Ratsastajat ry 132p. 60,09%
  2. Laura Mattila Defender of the Huts, Oulunsalon Ratsastajat ry 126,5p. 57,5%
  3. Heidi Hautamäki Lemaksas, Pegasos Riding team ry 123,5p. 56,13%
  4. Essi Männistö Kolin Rappen, Oulu-Riders ry 112,5p. 51,13%

    Milja Kinnunen Arko, Win Win ry Hyl. Tsemppipalkinto

Luokka 2 Helppo B:0, 2009 Avoin kaikille

9 lähtöä, 3 sijoittuu

  1. Pia Tiainen Vedeksas, Oulu-Riders ry 148p. 59,2%
  2. Heidi Rantsi Lowieke, Ratsuteam ry 147,5p. 59,09%
  3. Päivi Mikkonen Still Hof Iroko, Oulun Ratsastajat ry 146p. 58,4%
  4. Heidi Hautamäki Lemaksas, Pegasos Riding team ry 145p. 58%
  5. Katja Kallio Montoya II, Oulu-Riders ry 144p. 57,6%
  6. Laura Mattila Defender of the Huts, Oulunsalon Ratsastajat ry 142p. 56,8%
  7. Satu Ruotsalainen Starlight`s Milan, Oulu-Riders ry 141p. 56,4%
  8. Inga Broström Armani, Oulu-Riders ry 139p. 55,6%
  9. Annika Karjalainen Quastone, Oulu-Riders ry 135p. 54% Tsemppipalkinto

Luokka 3 Helppo A:10, 2011 Kilpailuharjoitus, avoin kaikille

  1. Lotta Rahikkala Rozemaryn z Sadyby, Oulun Ratsastajat ry 150,5p. 60,2%
  2. Helena Aula Diego de Vega, Oulun Ratsastajat ry 143,5p. 57,4%

O-Ri Cup IV, 11.9.2016, TULOKSET

I Luokka Ristikko-40cm, arv. A.1.0
7 lähtöä, 6 sijoittuu
Essi Männistö – Estragood O-Ri, siistein rata
Sara Mäntylä – Goldencoast Emily O-Ri
Sini Kurki – Flower O-Ri
Ella Hassi – Elbrus O-Ri
Ella Kaurala – Goldencoast Emily O-Ri
Laura Eskola – Estragood O-Ri
Helmi Liimatainen – Friso O-Ri, 4, tsemppi

II Luokka 50-60cm, arv. 367.1
6 lähtöä, 2 sijoittuu
1. Ilona Holma – Top Norrsken WinWin, 0 – 0 / 51,90 – 36,05
2. Maritta Männistö – Baco Oulun Ratsastajat, 0 – 0 / 59,81 – 36,48
3. Annika Karjalainen – Quastone O-Ri, 0 – 0 / 56,96 – 36,77
4. Roosa Mäntykenttä – Elmholts Napasha O-Ri, 0 – 0 / 52,87 – 40,25, siistein rata
5. Helmi-Maria Siirilä – Elbrus O-Ri, 4 / 55,33
Jonna Sillanpää – Montoya II O-Ri, hyl, tsemppi

III Luokka 70-80, arv. 367.1
7 lähtöä, 2 sijoittuu
1. Iida Ylikangas – Montoya II O-Ri, 0 – 0 / 44,77 – 34,89
2. Henna Halonen – Marilyn O-Ri, 0 – 0 / 47,17 – 35,69, siistein rata
3. Mirva Murtomäki – Rofa O-Ri, 0 – 0 / 51,24 – 37,40
4. Maritta Männistö – Baco Oulun Ratsastajat, 0 – 0 / 48,66 – 44,32
5. Elina Ropanen – Elmholts Napasha O-Ri, 8 / 70,64
Hannamari Karjalainen – Saudade Kajaanin ratsastusseura, hyl
Alina Liimatainen – Estragood O-Ri, kesk, tsemppi

O-Ri Cup III, 21.8.2016, TULOKSET

Luokka 1 Helppo D:3 2013
1 lähtö, ei sijoituksia.
1. Niko Åman – Axel Kentaurit 98 ry 53,68 102 tsemppi

Luokka 2 Helppo C, E.B. Special 2015
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1. Suvi Korhonen – Flower III Oulu-Riders ry 58,33 122,5
2. Heidi Hautamäki – Lemaksas Pegasos Riding Team ry 58,10 122
3. Roosa Mäntykenttä – Kolin Rappen Oulu-Riders ry 57,14 120
4. Helmi-Maria Siirilä – Flower III Oulu-Riders ry 56,90 119,5
4. Alina Liimatainen – Elbrus Oulu-Riders ry 56,90 119,5
6. Inga Broström – Perillus Oulu-Riders ry 56,67 119
6. Annika Karjalainen – Quastone Oulu-Riders ry 56,67 119
8. Lili Tarkiainen – Kolin Rappen Oulu-Riders ry 54,52 114,5
8. Helmi Liimatainen – Lennon Oulu-Riders ry 54,52 114,5 tsemppi

Luokka 3 Helppo B, K.N.Special 2009
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1. Elina Ropanen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 63,60 159
2. Heidi Hautamäki Lemaksas Pegasos Riding Team ry 59,40 148,5 tsemppi
3. Paula Kvist Emor Jäälin Ratsastajat ry 58,60 146,5
4. Jenna Matilainen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 58,00 145
5. Anniina Malo Vedeksas Oulu-Riders ry 55,20 138
6. Katja Kallio Budzik Oulu-Riders ry 53,20 133