Kilpailutulokset

Eskon tuopin 2016 voittaja

Eskon tuopin 2016 voittajat Elina Ropanen ja Rowanhill Najila. Onnea!

eskon-tuoppi-elina-dille

Eskon tuoppi 2016 / O-Ri Cup VI, 13.11.2016, TULOKSET

Luokka 1 Helppo D:3 2013, avoin kaikille

3 lähtöä, 1 sijoittuu.

  1. Jennie Törmi Lastocka Ankkurilahden Ratsastajat ry 63,684% 121p
  2. Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry 58,684% 111,5p
  3. Jenna Matilainen Carewicz z Sadyby Oulu-Riders ry 58,158% 110,5 tsemppi

Luokka 2a Helppo B, K.N.Special 2009, avoin O-Rin juniorijäsenille, jotka ratsastavat Saaran tallin tuntihevosilla

7 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1. Elina Ropanen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 60,2% 150,5p
2. Inga Broström Estragood Oulu-Riders ry 58,6% 146,5p
3. Annika Karjalainen Quastone Oulu-Riders ry 58,2% 145,5p
4. Roosa Mäntykenttä Quastone Oulu-Riders ry 56,8% 142p
4. Lili Tarkiainen Perillus Oulu-Riders ry 56,8% 142p
6. Alina Liimatainen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 55,4% 138,5p
7. Helmi Liimatainen Elmholts Napasha Oulu-Riders ry 36,4% 91p tsemppi

Luokka 2b Helppo B, K.N.Special 2009, avoin kaikille

12 lähtöä, 3 Sijoittuu.

  1. Päivi Mikkonen Still-Hof Iroko Oulun Ratsastajat ry 62,2% 155,5p
  2. Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan Oulu-Riders ry 61,2% 153p
  3. Anniina Malo Vedeksas Oulu-Riders ry 60,4% 151p
  4. Pia Tiainen Vedeksas Oulu-Riders ry 60,0% 150p
  5. Sanna Pirilä Apollony Calico Abc Ratsastajat ry 59,8% 149,5p
  6. Anna Cser Perillus Oulu-Riders ry 59,6% 149p
  7. Fanni Korhonen Pin Rock’s Cyrano Oulun Ratsastajat ry 58,6% 146,5p
  8. Katja Kallio Montoya II Oulu-Riders ry 58,4% 146p
  9. Riikka Nevalainen Sweet Cinnamon Muhoksen Ratsastajat ry 57,4% 143,5p
  10. Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon Oulu-Riders ry 56,8% 142p
  11. Jennie Törmi Lastocka Ankkurilahden Ratsastajat ry 56,2% 140,5p
  12. Anne Remes Friso Oulun Ratsastajat ry 54,4% 136p tsemppi

Luokka 3 A-merkin kouluohjelma 2006, kilpailuharjoitus, avoin kaikille

2 lähtöä, ei sijoituksia.

  1. Sanna Pirilä Apollony Calico Abc Ratsastajat ry 56,852% 153,5p
  2. Katharina Palmer Perillus Oulu-Riders ry 56,111% 151,5p

O-Ri Cup V 23. 10. 2016 TULOKSET

Luokka 1 Helppo C:2, 2000 Avoin kaikille

5 lähtöä, 2 sijoittuu

  1. Ronja Tuomivaara Lumiprinssi, Rannikon Ratsastajat ry 132p. 60,09%
  2. Laura Mattila Defender of the Huts, Oulunsalon Ratsastajat ry 126,5p. 57,5%
  3. Heidi Hautamäki Lemaksas, Pegasos Riding team ry 123,5p. 56,13%
  4. Essi Männistö Kolin Rappen, Oulu-Riders ry 112,5p. 51,13%

    Milja Kinnunen Arko, Win Win ry Hyl. Tsemppipalkinto

Luokka 2 Helppo B:0, 2009 Avoin kaikille

9 lähtöä, 3 sijoittuu

  1. Pia Tiainen Vedeksas, Oulu-Riders ry 148p. 59,2%
  2. Heidi Rantsi Lowieke, Ratsuteam ry 147,5p. 59,09%
  3. Päivi Mikkonen Still Hof Iroko, Oulun Ratsastajat ry 146p. 58,4%
  4. Heidi Hautamäki Lemaksas, Pegasos Riding team ry 145p. 58%
  5. Katja Kallio Montoya II, Oulu-Riders ry 144p. 57,6%
  6. Laura Mattila Defender of the Huts, Oulunsalon Ratsastajat ry 142p. 56,8%
  7. Satu Ruotsalainen Starlight`s Milan, Oulu-Riders ry 141p. 56,4%
  8. Inga Broström Armani, Oulu-Riders ry 139p. 55,6%
  9. Annika Karjalainen Quastone, Oulu-Riders ry 135p. 54% Tsemppipalkinto

Luokka 3 Helppo A:10, 2011 Kilpailuharjoitus, avoin kaikille

  1. Lotta Rahikkala Rozemaryn z Sadyby, Oulun Ratsastajat ry 150,5p. 60,2%
  2. Helena Aula Diego de Vega, Oulun Ratsastajat ry 143,5p. 57,4%

O-Ri Cup IV, 11.9.2016, TULOKSET

I Luokka Ristikko-40cm, arv. A.1.0
7 lähtöä, 6 sijoittuu
Essi Männistö – Estragood O-Ri, siistein rata
Sara Mäntylä – Goldencoast Emily O-Ri
Sini Kurki – Flower O-Ri
Ella Hassi – Elbrus O-Ri
Ella Kaurala – Goldencoast Emily O-Ri
Laura Eskola – Estragood O-Ri
Helmi Liimatainen – Friso O-Ri, 4, tsemppi

II Luokka 50-60cm, arv. 367.1
6 lähtöä, 2 sijoittuu
1. Ilona Holma – Top Norrsken WinWin, 0 – 0 / 51,90 – 36,05
2. Maritta Männistö – Baco Oulun Ratsastajat, 0 – 0 / 59,81 – 36,48
3. Annika Karjalainen – Quastone O-Ri, 0 – 0 / 56,96 – 36,77
4. Roosa Mäntykenttä – Elmholts Napasha O-Ri, 0 – 0 / 52,87 – 40,25, siistein rata
5. Helmi-Maria Siirilä – Elbrus O-Ri, 4 / 55,33
Jonna Sillanpää – Montoya II O-Ri, hyl, tsemppi

III Luokka 70-80, arv. 367.1
7 lähtöä, 2 sijoittuu
1. Iida Ylikangas – Montoya II O-Ri, 0 – 0 / 44,77 – 34,89
2. Henna Halonen – Marilyn O-Ri, 0 – 0 / 47,17 – 35,69, siistein rata
3. Mirva Murtomäki – Rofa O-Ri, 0 – 0 / 51,24 – 37,40
4. Maritta Männistö – Baco Oulun Ratsastajat, 0 – 0 / 48,66 – 44,32
5. Elina Ropanen – Elmholts Napasha O-Ri, 8 / 70,64
Hannamari Karjalainen – Saudade Kajaanin ratsastusseura, hyl
Alina Liimatainen – Estragood O-Ri, kesk, tsemppi

O-Ri Cup III, 21.8.2016, TULOKSET

Luokka 1 Helppo D:3 2013
1 lähtö, ei sijoituksia.
1. Niko Åman – Axel Kentaurit 98 ry 53,68 102 tsemppi

Luokka 2 Helppo C, E.B. Special 2015
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1. Suvi Korhonen – Flower III Oulu-Riders ry 58,33 122,5
2. Heidi Hautamäki – Lemaksas Pegasos Riding Team ry 58,10 122
3. Roosa Mäntykenttä – Kolin Rappen Oulu-Riders ry 57,14 120
4. Helmi-Maria Siirilä – Flower III Oulu-Riders ry 56,90 119,5
4. Alina Liimatainen – Elbrus Oulu-Riders ry 56,90 119,5
6. Inga Broström – Perillus Oulu-Riders ry 56,67 119
6. Annika Karjalainen – Quastone Oulu-Riders ry 56,67 119
8. Lili Tarkiainen – Kolin Rappen Oulu-Riders ry 54,52 114,5
8. Helmi Liimatainen – Lennon Oulu-Riders ry 54,52 114,5 tsemppi

Luokka 3 Helppo B, K.N.Special 2009
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1. Elina Ropanen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 63,60 159
2. Heidi Hautamäki Lemaksas Pegasos Riding Team ry 59,40 148,5 tsemppi
3. Paula Kvist Emor Jäälin Ratsastajat ry 58,60 146,5
4. Jenna Matilainen Rowanhill Najila Oulu-Riders ry 58,00 145
5. Anniina Malo Vedeksas Oulu-Riders ry 55,20 138
6. Katja Kallio Budzik Oulu-Riders ry 53,20 133

Kevätmalja (O-Ri Cup II) 5.5.2016, TULOKSET

LUOKKA II:   40 – 50cm, arv. A.1.0,avoin O-Ri:n jäsenille ja Saaran tallin tuntilaisille.
7 osallistujaa, 3 sijoittuu
Inga Broström – Flower III O-Ri
Annika Karjalainen – Quastone O-Ri, siistein rata
Helmimaria Siirilä – Flower III O-Ri
Suvi Korhonen – Jozik O-Ri, 3 vp
Sara Mäntylä – Jukka O-Ri, hyl, tsemppi
Karlotte Määttä -Tara O-Ri, hyl
Essi Männistö – Jukka O-Ri, hyl

LUOKKA III: Kevätmalja. 60 – 70cm, arv. AM5
a) Kevätmalja. Avoin O-Rin juniorijäsenille, jotka ratsastavat Saaran tallin tuntihevosilla.
5 osallistujaa, 2 sijoittuu
1. Alina Liimatainen – Estragood O-Ri, 0 – 0 / 57,00 – 45,00
2. Helmi Liimatainen – Quastone O-Ri, 0 – 0 / 62,57 – 48,22, siistein rata
3. Roosa Mäntykenttä – Estragood O-Ri, 0 – 0 / 53,70 – 49,59
4. Elina Ropanen – Elmholts Napasha O-Ri, 0 – 0 / 65,90 – 52,17
5. Julia Possakka – Elmholts Napasha O-Ri, 0 – 0 / 67,68 – 53,47, tsemppi

b) Avoin kaikille
9 osallistujaa, 3 sijoittuu
1. Henna Halonen – Marilyn O-Ri, 0 – 0 / 51,41 – 40,44
2. Anni Kautto – Dacing Zorbas Ken98, 0 – 0 / 52,15 – 41,11, siistein rata
3. Salla Käsmä – Jatsikko Ken98, 0 – 0 / 56,24 – 42,33
4. Mira Pohjasenaho – Tihta Lapin lännenratsastajat, 0 – 0 / 54,07 – 44,14
5. Hanna Karjalainen – Peveril Pure Perfection Ken98, 0 – 0 / 60,53 – 45,05
6. Seena Pekkarinen – Matrix O-Ri, 0 – 0 / 56,32 – 47,22, tsemppi
7. Tanja Kokko – Feeliks Kuu O-Ri, 0 – 0 / 68,18 – 48,40
8. Anne-Mari Kari – Tihta Ken98, 0 – 0 / 64,41 – 49,46
9. Reeta Tihinen – Reliikvia III Ken98, 4 / 79,96

LUOKKA IV: 80 – 90 – 100cm, arv. 367.1, avoin kaikille.
4 osallistujaa, 2 sijoittuu
1. Anni Immonen – Another Love van Berg Op Zoom Ken98, 100 cm, 0 – 0 / 51,82 – 30,50
2. Annika Parviainen – Life is Life Ken98, 80 cm, 0 – 0 / 60,94 – 31,37
3. Pia Tiainen – Vedeksas O-Ri, 100 cm, 0 – 0 / 54,39 – 31,64, siistein rata
4. Tanja Kokko – Partikka O-Ri, 80 cm, 0 – 0 / 65,28 – 32,61, tsemppi

O-Ri Cup I 3.4.2016, TULOKSET

I Luokka 40-50 cm, arv. A.1.0
11 osallistujaa, 9 sijoittuu
Roosa Mäntykenttä – Jukka O-Ri
Karlotte Määttä – Tara O-Ri
Inga Broström – Elmholts Napasha O-Ri
Alina Liimatainen – Goldencoast Emily O-Ri, siistein rata
Helmi-Maria Siirilä – Flower III O-Ri
Katharina Palmer – Montoya II O-Ri
Annika Kukkula – Jukka O-Ri
Jonna Sillanpää – Budzik O-Ri
Julia Järvenpää – Elmholts Napasha O-Ri
Iida Ylikangas – Lennon O-Ri, hyl
Elina Ropanen – Rowanhill Najila O-Ri, hyl, tsemppi

II Luokka 60-70 cm, arv. 367.1
6 osallistujaa, 2 sijoittuu
1. Tanja Kokko – Feeliks Kuu O-Ri, 0 – 0 / 50,70 – 43,57
2. Jenna Matilainen – Quastone O-Ri, 0 – 0 / 49,22 – 45,97
3. Helmi Liimatainen – Quastone O-Ri, 0 – 11 / 51,60 – 57,00
4. Julia Possakka – Elmholts Napasha O-Ri, 4 / 54,47, siistein rata
Annika Karjalainen – Perillus O-Ri, hyl, tsemppi
Suvi Korhonen – Perillus O-Ri, hyl

III Luokka 80/ 90 / 100 cm, arv. 367.1
4 osallistujaa, 2 sijoittuu
1. Tanja Kokko – Partikka O-Ri, 80 cm, 0 – 0 / 57,82 – 27,31, siistein rata
2. Nea Kallunki – West Wind III Oulun Ratsastajat, 90 cm, 0 – 0 / 56,14 – 30,41
3. Eleonora Paajanen – Jatsikko Uotilan Ratsastajat, 80 cm, 0 – 4 / 47,83 – 27,64
4. Anniina Palojärvi – Ginger Eileen ORK, 90 cm, 4 / 66,09, tsemppi

O-Ri Cup 2015 tulokset

Juniorituntiratsastajat    
Julia Possakka    18
Elina Ropanen    11
Inga Broström    9
Ella Potinkara    8
Iida Ylikangas    8
Jenna Matilainen    8
Karlotte Määttä    6
Suvi Korhonen    6
Jonna Sillanpää    5
Lili Tarkiainen    5
Roosa Mäntykenttä    5
Senni Tolonen    5
Annika Karjalainen    4
Ellanoora Mäki    4
Julia Järvenpää    4
Minja Nousiainen    4
Seena Pekkarinen    4
Senni Posio    4
Suvi Kurvinen    4
Alina Liimatainen    3
Neea Räisänen    3
Anni Savolainen    2
Helmi Liimatainen    2
Jenni Korhonen    1
Sara Törmälä    1
Siiri Muikkula    1
Vilja Tapiainen        1

Seniorituntiratsastajat  
Taina Anttila    13
Kaisa Ukkonen    7
Anne Aho    5
Anu Anttila    4
Lotta Ahmala    4
Noora Kela    1
Pinja Hietala    1

Junioriyksityisratsastajat      
Mirva Murtomäki    2
Anniina Malo    1

Senioriyksityisratsastajat         
Satu Ruotsalainen 15
Pia Tiainen    7

Estekilpailut 29.11.2015, TULOKSET

Luokka 1 40-50cm arv. A.1.0
8 osallistujaa, 7 sijoittuu
Roosa Mäntykenttä Jukka O-Ri, siistein rata
Alina Liimatainen Goldencoast Emily O-Ri
Ellanoora Mäki Perillus O-Ri, tsemppi
Minja Nousiainen Estragood O-Ri
Inga Broström Jozik O-Ri
Helmi Liimatainen Jukka O-Ri
Annika Karjalainen Perillus O-Ri
Jonna Sillanpää Potter O-Ri, hyl

Luokka 2a 60-70cm arv. 367.1
5 osallistujaa, 2 sijoittuu
1. Anni Paakkari Calvario OR, 0 – 0 / 52,19 – 23,43
2. Karlotte Määttä Estragood O-Ri, 0 – 0 / 61,19 – 34,49, siistein rata
3. Suvi Korhonen Estragood O-Ri, 0 – 0 / 72,71 – 47,47
4. Seena Pekkarinen Montoya II O-Ri, 4 / 61,10
5. Julia Possakka Epper O-Ri, 4 / 77,37, tsemppi

Luokka 2b
5 osallistujaa, 2 sijoittuu
1. Eleonora Paajanen Jatsikko Uotilan Ratsastajat, 0 – 0 / 47,55 – 20,28
2. Anne Aho Budzik O-Ri, 0 – 0 / 62,53 – 30,68
3. Taina Anttila Quastone O-Ri, 0 – 0 / 63,67 – 35,84, siistein rata
4. Anne Kourilehto Montoya II ReRa, 0 – hyl / 56,74, tsemppi
5. Kaisa Ukkonen Elmholts Napasha O-Ri, 6 / 86,21

Eskon Tuoppi 15.11.2015, TULOKSET

Luokka 1 Helppo C Harrasteluokan kouluohj. 2003/20
5 lähtöä, 2 Sijoittuu

1 Kolin Rappen Elina Ropanen Oulu-Riders ry 62,500 100
2 Estragood Inga Broström Oulu-Riders ry 59,063 94,5
3 Omar Fakir Seena Pekkarinen Oulu-Riders ry 58,750 94 tsemppi
4 Epper Lili Tarkiainen Oulu-Riders ry 56,563 90,5

 

Luokka 2a Helppo B, K.N.Special 2009
Eskon Tuoppi 2015

4 lähtöä, 2 Sijoittuu

1 Estragood Julia Possakka Oulu-Riders ry 58,600 146,5
2 Flower III Senni Tolonen Oulu-Riders ry 56,400 141
3 Estragood Karlotte Määttä Oulu-Riders ry 55,400 138,5 tsemppi
4 Quastone Iida Ylikangas Oulu-Riders ry 53,200 133

 

Luokka 2a Helppo B, K.N.Special 2009
5 lähtöä, 2 Sijoittuu

1 V.K.Lena Marita Huhta Kentaurit 98 ry 60,200 150,5
1 Starlight’s Milan Satu Ruotsalainen Oulu-Riders ry 60,200 150,5
3 Cunami Eleonora Paajanen Uotilan Ratsastajat Ura ry 57,200 143
4 Femme Fatal Pirjo Rova Ratsastusseura Win Win ry 56,600 141,5 tsemppi

Luokka 3 A-merkin kouluohjelma 2006
6 lähtöä, 2 Sijoittuu

1 Calvario Anni Paakkari Oulun Ratsastajat ry 62,037 167,5
2 Montoya II Taina Anttila Oulu-Riders ry 58,704 158,5
3 Vedeksas Pia Tiainen Oulu-Riders ry 56,852 153,5
4 Perillus Kaisa Ukkonen Oulu-Riders ry 56,667 153
5 Montoya II Anne Aho Oulu-Riders ry 55,926 151
6 Armani Anniina Palojärvi Ratsastusseura Ork ry 50,741 137 tsemppi