ESTERATAHARJOITUS 15.2.2020, lähtöjärjestys

OULU-RIDERS RY:N JÄRJESTÄMÄ
ESTERATAHARJOITUS 15.2.2020
Verryttely suoritetaan Saaran tallin maneesissa, josta verryttelyn valvoja lähettää ratsukot pareittain Ratsukankaan maneesiin suoritusta varten. Poikkeuksellisesti kaksi viimeistä luokkaa (100cm ja 120cm) verryttelevät ryhmänä Ratsukankaan maneesissa.
Annetut kellonajat ovat suuntaa antavia, ja voivat muuttua riippuen siitä, miten sujuvasti harjoitus etenee.

 

LÄHTÖJÄRJESTYS
Rataan tutustuminen klo 17:15, 10min
Luokka1: ristikko 17:30
1. Nette-Mari Saarela – Akseli Oulu Riders ry
2. Oona Rouvinen – Kosenza (”Senja”) Oulu Riders ry
3. Lilja Tuomisalo – Max Ratsastusseura Equi-Oulu
4. Anna Korhonen – Hennylän Nelly (”Nelli”) Oulu Riders ry
5. Vilma Pousi – Kotirannan Onni (”Onni”) Oulu Riders ry
Rataan tutustuminen n. klo 17:50, 10min

Luokka 2: 40cm n. klo 18:00
1. Tia Raudaskoski – Estragood (”Eetu”) Oulu Riders ry
2. Maria Moilanen – Tara II (”Tara”) Oulu Riders ry
3. Sari Kanniainen – El’ Roy (”Reiska”) Oulu Riders ry
4. Helena Takaluoma – Axel (”Akseli”) Oulu Riders ry
5. Oona Rouvinen – Kosenza (”Senja”) Oulu Riders ry
6. Silja Keränen – Orlik (”Olli”) Oulu Riders ry
7. Fanny Haapala – Estragood (”Eetu”) Oulu Riders ry
Rataan tutustuminen n. klo 18:30, 10min

Luokka 3: 50cm n. klo 18:40
1. Saara Kananen – Ricardo (”Ripe”) Oulu Riders ry
2. Monica Nuojua – Rollija (”Lilja”) Oulu Riders ry
3. Meri-Tuuli Sutinen- Lumienkeli (”Lumikki”) Oulu Riders ry
4. Ida Hietanen – Storm (”Myrsky”) Oulu-Riders ry
5. Helmi Kakko – Friso (”Risto”) Oulu Riders ry
6. Sonja Kaartinen – Rowanhill Najila (”Dille”)
7. Ilona Jylhä – Elbrus (”Eelis”) Oulu Riders ry
8. Nella Viljakainen – Quastone (”Tauno”) Oulu-Riders ry
9. Satu Ruotsalainen – Starlight’s Milan (”Milli”) Oulu Riders ry
10. Eshter Takaluoma – Ricardo (”Ripe”) Oulu Riders ry
Rataan tutustuminen n. klo 19:20, 10min

Luokka 4: 60cm n. 19:30
1. Emma Konttavaara – Sartors Summernights Dream (”Summeri”) Oulu Riders ry
2. Meri-Tuuli Sutinen – Lumienkeli (”Lumikki”) Oulu Riders ry
3. Noora Koivupalo – Lovrita (”Lola”) Oulu Riders ry
4. Monica Nuojua – Rollija (”Lilja”) Oulu Riders ry
5. Julia Heikkinen – Pehafe (”Verna”) Oulu Riders ry
6. Karoliina Määttä – Friso (”Risto”) Oulu Riders ry
7. Kia Niskakangas – Elmholts Napasha (”Elmo”) Oulu Riders ry
8. Hanna Lahtinen – Orlik (”Olli”) Oulu Riders ry
9. Venla Leviäkangas – Tara II (”Tara”) Oulu Riders ry
Rataan tutustuminen n. klo 20:10, 10min

Luokka 5: 70cm n. klo 20:20
1. Inga Broström – Elbrus (”Eelis”) Oulu Riders ry
2. Sara Mäntylä – Babik (”Paavo”) Oulu Riders ry
3. Seena Pekkarinen – Sweet Cinnamon (”Cinna”) Oulu Riders ry
4. Virpi Perunka – Leevi Lågland (”Leevi”) Oulu Riders ry
5. Julia Heikkinen – Pehafe (”Verna”) Oulu Riders ry
6. Emma Konttavaara – Sartors Summernights Dream (”Summeri”) Oulu Riders ry
7. Noora Koivupalo – Lovrita (”Lola”) Oulu Riders ry
8. Emma Mäntylä – Carewicz z Sadyby (”Kami”) Oulu Riders ry
9. Minttu Kämäräinen – Toiveen Sankari (”Sankari”) Oulu Riders ry
Rataan tutustuminen n. klo 21:00, 5min

Luokka 6: 80cm
1. Helmi Kakko – Last Waltz (”Lassi”) Oulu Riders ry
2. Nina Leskinen – Einolan Ritari Oulun Ratsastajat ry
3. Seena Pekkarinen – Sweet Cinnamon (”Cinna”) Oulu Riders ry
Rataan tutustuminen 5min

Luokka 7: 90cm
1. Pia Tiainen – Vedeksas (”Veeti”) Oulu Riders ry
2. Nina Leskinen – Einolan Ritari Oulun Ratsastajat ry
3. Laura Hassinen – Last Waltz (”Lassi”) Oulu Riders ry
Rataan tutustuminen 5min ja sen jälkeen ryhmäverryttely n. 20 min.

Luokka 8: 100cm
1. Pia Tiainen – Vedeksas (”Veeti”) Oulu Riders ry
Harjoituksen ulkopuolella:
Kati Kemppainen – Patna (”Piitu”) Oulun Ratsastajat ry

Luokka 9: 120cm
Harjoituksen ulkopuolella:
Kaisa Tuppurainen – MHS Imagine (”Daisy”) Oulun Ratsastajat ry