O-Ri Cup VI 2.11.2019, tulokset

Luokka 1 (harjoitusluokka). Valinnainen korkeus: ristikko/40–50cm, avoin kaikille, arv. A.0.0
19 lähtöä
Denise Korpi Lansiär Oulu-Riders ry                  ristikko   0   75,42 siistein rata
Maria Moilanen Jozik Oulu-Riders ry                 ristikko   4   70,27
Nette Saarela Storm Oulu-Riders ry                ristikko  kesk.
Fanny Haapala Estragood Oulu-Riders ry             ristikko  0  42,60
Anna Korhonen Hennylän Nelly Oulu-Riders ry     ristikko  0  43,41
Ella-Noora Järvelä Lansiär Oulu-Riders ry               ristikko  0  65,86
Vilma Pousi Kotirannan Onni Oulu-Riders ry          40–50 cm  0  43,14
Tia Raudaskoski Tara II Oulu-Riders ry              40–50 cm  0  46,02
Nella Viljakainen Quastone Oulu-Riders ry             40–50 cm  0  51,69
Sonja Kaartinen Carewicz Z Sadyby Oulu-Riders ry  40–50 cm  0  39,43
Monica Nuojua Rollija Oulu-Riders ry               40–50 cm  0  41,61
Taika Ahonen Monika Jäälin Ratsastajat ry             40–50 cm  4  48,01
Noora Koivupalo Prita Oulu-Riders ry                  40–50 cm  0  45,16
Meri-Tuuli Sutinen Lumienkeli Oulu-Riders ry         40–50 cm  0  49,68 siist. rata
Johanna Riipi Jozik Oulu-Riders ry                       40–50 cm  hyl
Helena Takaluoma Storm Oulu-Riders ry               40–50 cm  4  49,54
Silja Keränen Jukka Oulu-Riders ry                       40–50 cm  0  36,42
Ilona Jylhä Elbrus Oulu-Riders ry                          40–50 cm  0  44,41
Venla Leviäkangas Tara II Oulu-Riders ry               40–50 cm  0  48,33

Luokka 2. 60cm, avoin kaikille, arv. A.0.0
8 lähtöä, 5 sijoittuu
1 Emma Mäntylä Carewicz Z Sadyby (3) Oulu-Riders ry         0 64,25
1 Silja Tuomivaara Abbeyside Oscar (1) Ruukin Ratsastajat ry 0 56,81
1 Tea Mölläri Easy (4) Oulu-Riders ry                                      0 54,13
1 Helmi Kakko Friso (7) Oulu-Riders ry                                   0 50,06
1 Emma Kopola Quastone (10) Oulu-Riders ry                         0 65,87
6 Hanna Lahtinen Orlik (9) Oulu-Riders ry                            12 71,03 tsemppi
7 Kia-Katarina Niskakangas Elmholts Napasha (6) Oulu-Riders ry hyl tsemppi
7 Esther Takaluoma Ricardo (11) Oulu-Riders ry                     hyl

Luokka 3. Valinnainen korkeus: 70cm/80cm, avoin kaikille, arv. 367.1 (A2/A2)
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Minttu-Maaria Karppinen Easy (4) Oulun Ratsastajat ry        80 cm 0/0 48,77/28,45
2 Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (12) Oulu-Riders ry       70cm 0/0 51,28/34,59 siistein rata
3 Inga Broström Elbrus (5) Oulu-Riders ry                            70cm 0/0 57,75/36,71
4 Minttu Kämäräinen Toiveen Sankari (13) Oulu-Riders ry    70cm 4 52,45
5 Silja Tuomivaara Abbeyside Oscar (1) Ruukin Ratsastajat ry 70cm 4 53,18 tsemppi

Seena Pekkarinen Sweet Cinnamon (12) Oulu-Riders ry      80 cm kilp. ulkop. 4 52,26