Eskon tuoppi/O-Ri Cup IV 5.10.2019, tulokset

Luokka 1 (harjoitusluokka): Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma (rata A) 2003, päivitetty 2009, avoin Kuivasjärven alueen ratsastuskoulujen tuntiratsukoille
10 lähtijää, ei sijoituksia
Nella Viljakainen, Oulu-Riders ry – Quastone 60,434%
Kia Niskakangas, Oulu-Riders ry – Elmholts Napasha 57,608%
Emma Mäntylä, Oulu-Riders ry – Friso 63,913%
Ilona Jylhä, Oulu-Riders ry – Elbrus 60,000%
Venla Leviäkangas, Oulu-Riders ry – Carewicz z Sadyby 57,390%
Tia Raudaskoski, Oulu-Riders ry – Tara II 53,910%
Silja Keränen, Oulu-Riders ry – Kolin Rappen 61,304%
Anna Tuominen, Ratsastusseura Equi-Oulu ry – April Lawina 59,780%
Eerika Ehovuo, Ratsastusseura Equi-Oulu ry – Venlan Vimma 51,956%
Noora Koivupalo, Oulu-Riders ry – Prita 60,217%

Luokka 2a, Eskon tuoppi: FEI Helppo B Lasten esiohjelma B 2015 (2018), Eskon tuoppi: avoin Saaran tallin opetushevosilla kisaaville O-Ri ry:tä edustaville junioreille
3 lähtijää ja 1 sijoittuu
1) Jenna Matilainen, Oulu-Riders ry – Quastone 64.231%
* * * * *
2) Helmi Kakko, Oulu-Riders ry – Friso 60.769%
3) Sara Mäntylä, Oulu-Riders ry – Orlik Kesk., TSEMPPI

Luokka 2b: FEI Helppo B Lasten esiohjelma B 2015 (2018), avoin kaikille
14 lähtijää ja 4 sijoittuu
1) Laura Tarvainen, Abc Ratsastajat ry – Königsfalke 66.346%
2) Anne Heiskanen, Oulun Ratsastajat ry – Fondo Ferraro 65.769%
3) Heidi Mustonen, Oulun Ratsastajat ry – Ziltas Constasia 63.462%
4) Minttu Immonen, Oulun Ratsastajat ry – Saga 61.923%
* * * * *
5) Anne Isohätälä, Abc Ratsastajat ry – Diversity 61.731%
6) Karoliina Määttä, Oulu-Riders ry – Rowanhill Najila 61.538%
7) Helmi-Maria Siirilä, Ruukin Ratsastajat ry – Aqua 57.885%, TSEMPPI
8) Katharina Kujala, Oulu-Riders ry – Patriks 56.923%
9) Tuija Anttalainen, Oulu-Riders ry – Leevi Lågland 56.731%
10) Mira Laurila, Ratsastusseura Equi-Oulu ry – Wielki Shakil ox 55.962%
11) Anna Tuominen, Ratsastusseura Equi-Oulu ry – April Lawina 55.000%
11) Annika Kiljander, Team Ratsurinne ry – Safir ox 55.000%
13) Minttu-Maaria Karppinen, Oulun Ratsastajat ry – Easy 54.808%
14) Eerika Ehovuo, Ratsastusseura Equi-Oulu ry – Venlan Vimma 49.808%

Luokka 3: Helppo A:2 2019, avoin kaikille
13 lähtijää ja 4 sijoittuu
1) Anniina Malo, Oulu-Riders ry – Vedeksas 64.310%
2) Jenna Matilainen, Oulu-Riders ry – Last Waltz 63.448%
2) Mia Jylhä, Oulu-Riders ry – Leevi Lågland 63.448%
2) Hannes Harju, Iin Hevosharrastajat ry – Arctic Wildchild 63.448%
* * * * *
5) Anne Heiskanen, Oulun Ratsastajat ry – Fondo Ferraro 63.103%
6) Sanna Tarvainen, Abc Ratsastajat ry – Königsfalke 62.759%
7) Lotta Ahmala, Oulu-Riders ry – Last Waltz 62.586%
8) Minttu Immonen, Oulun Ratsastajat ry – Saga 62.241%
8) Julia Possakka, Abc Ratsastajat ry – Bors 62.241%
10) Annika Kiljander, Team Ratsurinne ry – Safir ox 61.034%
11) Laura Hassinen, Oulu-Riders ry – Toiveen Sankari 57.586%
12) Essi Männistö, Team Ratsurinne ry – Enrico 5 57.241%
13) Satu Ruotsalainen, Oulu-Riders ry – Starlight’s Milan kesk., TSEMPPI