Eskon tuoppi/O-Ri Cup IV 5.10.2019, lähtöjärjestys

Luokka 1 (harjoitusluokka): Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma (rata A) 2003, päivitetty 2009, avoin Kuivasjärven alueen ratsastuskoulujen tuntiratsukoille
10 lähtöä
1 Nella Viljakainen Quastone (16) Oulu-Riders ry                 17:30
2 Kia Niskakangas Elmholts Napasha Oulu-Riders ry
3 Emma Mäntylä Friso (9) Oulu-Riders ry
4 Ilona Jylhä Elbrus Oulu-Riders ry
5 Venla Leviäkangas Carewicz z Sadyby Oulu-Riders ry       17:56
6 Tia Raudaskoski Tara II Oulu-Riders ry
7 Silja Keränen Kolin Rappen Oulu-Riders ry
8 Anna Tuominen April Lawina (1) Ratsastusseura Equi-Oulu ry
9 Eerika Ehovuo Venlan Vimma (23) Ratsastusseura Equi-Oulu ry
10 Noora Koivupalo Prita Oulu-Riders ry

Luokka 2a: Helppo B FEI Lasten esiohjelma B 2014, päivitetty 2018, Eskon tuoppi: avoin Saaran tallin opetushevosilla kisaaville O-Ri ry:tä edustaville junioreille
3 lähtöä, 1 sijoittuu.
1 Sara Mäntylä Orlik (14) Oulu-Riders ry                               18:45
2 Jenna Matilainen Quastone (16) Oulu-Riders ry
3 Helmi Kakko Friso (9) Oulu-Riders ry

Luokka 2b: Helppo B FEI Lasten esiohjelma B 2014, päivitetty 2018, avoin kaikille
14 lähtöä, 4 Sijoittuu.
1 Karoliina Määttä Rowanhill Najila (17) Oulu-Riders ry    19:02
2 Eerika Ehovuo Venlan Vimma (23) Ratsastusseura Equi-Oulu ry
3 Katharina Kujala Patriks (15) Oulu-Riders ry
4 Minttu-Maaria Karppinen Easy (6) Oulun Ratsastajat ry
5 Heidi Mustonen Ziltas Constasia (25) Oulun Ratsastajat ry
6 Helmi-Maria Siirilä Aqua (2) Ruukin Ratsastajat ry
7 Anna Tuominen April Lawina (1) Ratsastusseura Equi-Oulu ry
8 Anne Isohätälä Diversity (5) Abc Ratsastajat ry                19:42
9 Mira Laurila Wielki Shakil ox (24) Ratsastusseura Equi-Oulu ry
10 Annika Kiljander Safir ox (18) Team Ratsurinne ry
11 Tuija Anttalainen Leevi Lågland (13) Oulu-Riders ry
12 Laura Tarvainen Königsfalke (10) Abc Ratsastajat ry
13 Minttu Immonen Saga (19) Oulun Ratsastajat ry
14 Anne Heiskanen Fondo Ferraro (8) Oulun Ratsastajat ry

Luokka 3: Helppo A:2 2019, avoin kaikille
13 lähtöä, 4 Sijoittuu.
1 Hannes Harju Arctic Wildchild (3) Iin Hevosharrastajat ry 20:45
2 Anniina Malo Vedeksas (22) Oulu-Riders ry
3 Jenna Matilainen Last Waltz (12) Oulu-Riders ry
4 Mia Jylhä Leevi Lågland (13) Oulu-Riders ry
5 Annika Kiljander Safir ox (18) Team Ratsurinne ry
6 Sanna Tarvainen Königsfalke (10) Abc Ratsastajat ry
7 Anne Heiskanen Fondo Ferraro (8) Oulun Ratsastajat ry
8 Minttu Immonen Saga (19) Oulun Ratsastajat ry               21:27
9 Julia Possakka Bors (4) Abc Ratsastajat ry
10 Essi Männistö Enrico 5 (7) Team Ratsurinne ry
11 Laura Hassinen Toiveen Sankari (21) Oulu-Riders ry
12 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (20) Oulu-Riders ry
13 Lotta Ahmala Last Waltz (12) Oulu-Riders ry