Oulu-Riders ry:n sennuleirin 2020 suunnittelukokous

Tekeekö mielesi lähteä ratsastusleirille mukavassa aikuisporukassa? Kaipaatko hevosentäytteistä lomaa arjesta, ratsastuksen tuomaa raukeutta kehossa tai illanviettoa samanhenkisessä seurassa? Mikäli vastaus on kyllä, niin Oulu-Riders ry:n järjestämä perinteinen sennuleiri voi sopia sinulle.

Lämpimästi tervetuloa O-Ri:n sennuleirin suunnittelukokoukseen maanantaina 2.9.2019 kello 18. Mukaan suunnitteluun toivotetaan sekä uudet kasvot että tutut sennuleiriläiset. Mikäli et pääse paikalle, mutta haluaisit ottaa kantaa leirin järjestelyihin, voit lähettää sähköpostia seuran osoitteeseen: ouluridersry@gmail.com.

Seuramme järjestää 18 vuotta täyttäneille seuran jäsenille suunnatun leirin vuosittain vaihtuvaan paikkaan. Leiriä varten järjestetään vuoden mittaan yhteisiä varainkeruuhankkeita kulujen pienentämiseksi. Seniorit tähyilevät tulevana vuonna ulkomaille, kenties Unkarin pustalle. Tarkka ajankohta on yhä avoin, mutta se tulee sijoittumaan akselille kesä-syksy 2020.

Mitä?         Leirin alustava suunnittelukokous
Missä?       O-Ri:n mökki, Saaran talli, Ratsastuskentäntie 1, 90540 Oulu
Milloin?     maanantai 2.9. klo 18:00

ratsukko laukassa