O-Ri Cup I, 1.5.2019, tulokset

Luokka 1, harjoituskilpailuluokka, Helppo D:3 2013, avoin kaikille
Tuomari C: Ulla Seuranen
12 lähtöä, ei sijoituksia

Venla Leviäkangas – Jozik 105,5 55,526
Silja Keränen – Carewicz z Sadyby 112,0 58,947
Kia Niskakangas – Elmholts Napasha 116,0 61,053
Ronja Paatelma – Orlik 110,0 57,895
Ilona Jylhä – Kaunisrannan Edward 103,5 54,473
Isabella Busk – Estragood 109,5 57,623
Nette-Mari Saarela – Jukka 89,0 46,842
Siiri Parpala – Lansiär 78,0 41,053 tsemppi
Ella Kaurala – Elbrus 106,0 55,789
Ronja Oksa – Mintfield Corn Poppy (Pegasos Riding Team) 109,0 57,632
Henna Åman – Budzik 114,5 60,263
Maria Moilanen – Jozik 102,0 53,684

Luokka 2: Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma (rata B) 2016, avoin kaikille.
Tuomari C: Mari Päivärinta
16 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Hanna Lahtinen Rowanhill Najila (26) Oulu-Riders ry 114,5 63,611
2 Eerika Kaappola Nugget (20) Oulu-Riders ry 110,5 61,389
3 Sofia Kämäräinen Minttu Estragood (8) Oulu-Riders ry 109,0 60,556
4 Helmi Kakko Friso (11) Oulu-Riders ry 108,5 60,278
5 Silja Rämet Florenz Renoir C&G (10) Oulun Ratsastajat ry 107,5 59,722
6 Virpi Perunka Leevi Lågland (14) Oulu-Riders ry 107,0 59,444
7 Emma Kopola Quastone (25) Oulu-Riders ry 106,5 59,167
8 Mervi Ojala Dynamic van de Heerkenshoeve (7) Ratsastusseura Win Win ry 106,0 58,889
9 Siiri Lepistö Välimäen Bamse (31) Oulu-Riders ry 103,5 57,500
10 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (27) Oulu-Riders ry 102,0 56,667
11 Anna Rounaja Valiant (28) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 101,5 56,389
12 Ronja Oksa Mintfield Corn Poppy (18) Pegasos Riding Team ry 100,5 55,833
13 Inga Broström Armani (3) Oulu-Riders ry 96,5 53,611
14 Anna Tuominen Lord (16) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 91,5 50,833
15 Eerika Ehovuo Venlan Vimma (30) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 75,0 41,667 tsemppi
16 Juuso Tumelius Potter (24) Oulu-Riders ry hylätty

Luokka 3: Aikuisratsastusmerkin kouluohjelma 2010, avoin kaikille.
Tuomari C: Mari Päivärinta
16 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Heidi Takaluoma Florenz Renoir C&G (10) Oulun Ratsastajat ry 164,0 65,600
2 Heta Hiltunen Rowanhill Najila (26) Oulu-Riders ry 156,0 62,400
3 Lotta Ahmala Last Waltz (13) Oulu-Riders ry 155,5 62,200
4 Hannes Harju Arctic Wildchild (2) Iin Hevosharrastajat ry 154,0 61,600
5 Anna Korhonen Lemaksas (15) Oulu-Riders ry 151,0 60,400
6 Julia Possakka Bors (5) Abc Ratsastajat ry 149,5 59,800
7 Eerika Kaappola Nugget (20) Oulu-Riders ry 148,0 59,200
8 Heidi Hautamäki Lemaksas (15) Pegasos Riding Team ry 146,5 58,600
9 Mira Laurila Lowieke (17) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 145,0 58,000
10 Karoliina Määttä Friso (11) Oulu-Riders ry 144,5 57,800
11 Eveliina Lammentausta Donna XII (6) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 137,5 55,000
12 Paula Hartikainen Safety Glory (32) Ratsastusseura Win Win ry 136,0 54,400
13 Saara Possakka Penelope (22) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 124,5 49,800
14 Katharina Kujala Patriks (21) Oulu-Riders ry 122,5 49,000 tsemppi
15 Anna Tuominen Lord (16) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 117,0 46,800
16 Eeva Kononen April Lawina (1) Ratsastusseura Equi-Oulu ry keskeyttää

Luokka 4: Helppo A:1 2009, avoin kaikille.
Tuomari C: Mari Päivärinta
7 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Anne Jokiniemi August Copse (4) Oulun Ratsastajat ry 167,5 64,423
2 Tuuli Mustonen Feingold (9) Abc Ratsastajat ry 159,5 61,346
3 Anniina Malo Vedeksas (29) Oulu-Riders ry 159,0 61,154
4 Tuuli Mustonen Korsu-Olivia (12) Abc Ratsastajat ry 159,0 61,154
5 Ulla Seuranen Valiant (28) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 150,5 57,885
6 Ulla Seuranen Patriks (21) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 137,5 52,885
7 Eveliina Lammentausta Donna XII (6) Ratsastusseura Equi-Oulu ry 130,0 50,000