Eskon tuoppi/O-Ri Cup V, 14.10.2018, tulokset

Luokka 1 (harjoitusluokka): O-Rin raviohjelma 2017, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
13 lähtöä, ei sijoituksia
Ella Kaurala Välimäen Bamse Oulu-Riders ry 114p 67,06% siistein rata
Virpi Perunka Leevi Lågland Kentaurit98 109,5p 64,41%
Henna Åman Budzik Oulun Ratsastajat ry 109p 64,12%
Emma Kopola Quastone Oulu-Riders ry 108,5p 63,82%
Isabella Busk Estragood Oulu-Riders ry 108p 63,82%
Milja Sävykoski Lansiär Oulu-Riders ry 107p 62,94%
Siiri Lepistö Carewicz Z sadyby Oulu-Riders ry 107p 62,94%
Hanna Lahtinen Jozik Oulu-Riders ry 106,5p 62,65%
Kia Niskakangas Elmholts Napasha Oulu-Riders ry 104p 61,18%
Sonja Kaartinen Jozik Oulu-Riders ry 103p 60,59%
Aada Hiltunen Kaunisrannan Edward Oulu-Riders ry 103p 60,59%
Ilona Jylhä Auran Piirto Oulu-Riders ry 100,5p 59,12% tsemppi
Juuso Tumelius Orlik Oulu-Riders ry 94p 55,29%

Luokka 2a: Helppo B K.N. Special 2009, Eskon tuoppi: avoin Saaran tallin opetushevosilla kisaaville O-Ri ry:tä edustaville junioreille
Tuomari C: Mari Päivärinta
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Heta Hiltunen Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 159,0 63,600
2 Inga Broström Elbrus (4) Oulu-Riders ry 148,5 59,400
3 Helmi Kakko Friso (6) Oulu-Riders ry 145,5 58,200
4 Minttu Kämäräinen Estragood (5) Oulu-Riders ry 144,0 57,600
5 Helmi Pyyppönen Elbrus (4) Oulu-Riders ry 140,5 56,200 tsemppi

Luokka 2b: Helppo B K.N. Special 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
7 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Ronja Paatelma Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 154,5 61,800
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (8) Pegasos Riding Team ry 152,0 60,800
3 Hanna Hautamäki Lemaksas (8) Pegasos Riding Team ry 146,5 58,600
4 Ronja Tuomivaara Abbeyside Oscar (1) Ruukin Ratsastajat ry 143,5 57,400
5 Vilma Pousi Quastone (10) Kentaurit 98 ry 142,0 56,800
6 Jaana Honkanen Ataraksi (2) Ankkurilahden Ratsastajat ry 141,5 56,600 tsemppi
7 Pauliina Tuomivaara E.V. Jalotähti (3) Ruukin Ratsastajat ry 140,0 56,000

Luokka 3: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, (Ruotsalainen kenttäkilpailuohjelma 2000), päivitetty 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Anniina Malo Vedeksas (13) Oulu-Riders ry 147,0 61,250
2 Katharina Kujala Montoya II (9) Oulu-Riders ry 138,5 57,708
3 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (12) Oulu-Riders ry 138,0 57,500
4 Katja Kallio Montoya II (9) Oulu-Riders ry 137,5 57,292 tsemppi