Eskon tuoppi/O-Ri Cup V, 14.10.2018, lähtöjärjestys

Luokka 1 (harjoitusluokka): O-Rin raviohjelma 2017, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
13 lähtöä, ei sijoituksia
1 Kia Niskakangas Elmholts Napasha Oulu-Riders ry 8:00
2 Ella Kaurala Välimäen Bamse Oulu-Riders ry
3 Sonja Kaartinen Jozik Oulu-Riders ry
4 Emma Kopola Quastone Oulu-Riders ry
5 Henna Åman Budzik Oulu-Riders ry
6 Juuso Tumelius Orlik Oulu-Riders ry
7 Isabella Busk Estragood Oulu-Riders ry
8 Milja Sävykoski Lansiär Oulu-Riders ry
9 Siiri Lepistö Carewicz Z sadyby Oulu-Riders ry
10 Aada Hiltunen Kaunisrannan Edward Oulu-Riders ry
11 Virpi Perunka Leevi Lågland Kentaurit98
12 Ilona Jylhä Auran Piirto Oulu-Riders ry
13 Hanna Lahtinen Jozik Oulu-Riders ry

Luokka 2a: Helppo B K.N. Special 2009, Eskon tuoppi: avoin Saaran tallin opetushevosilla kisaaville O-Ri ry:tä edustaville junioreille
Tuomari C: Mari Päivärinta
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Helmi Pyyppönen Elbrus (4) Oulu-Riders ry 09:15
2 Minttu Kämäräinen Estragood (5) Oulu-Riders ry
3 Heta Hiltunen Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry
4 Anna Korhonen Kolin Rappen (7) Oulu-Riders ry
5 Helmi Kakko Friso (6) Oulu-Riders ry
6 Inga Broström Elbrus (4) Oulu-Riders ry

Luokka 2b: Helppo B K.N. Special 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
7 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Heidi Hautamäki Lemaksas (8) Pegasos Riding Team ry 10:15
2 Ronja Tuomivaara Abbeyside Oscar (1) Ruukin Ratsastajat ry
3 Ronja Paatelma Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry
4 Vilma Pousi Quastone (10) Kentaurit 98 ry
5 Pauliina Tuomivaara E.V. Jalotähti (3) Ruukin Ratsastajat ry
6 Jaana Honkanen Ataraksi (2) Ankkurilahden Ratsastajat ry
7 Hanna Hautamäki Lemaksas (8) Pegasos Riding Team ry
(kilp. ulk.) Virpi Perunka Leevi Lågland Kentaurit98

Luokka 4: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, (Ruotsalainen kenttäkilpailuohjelma 2000), päivitetty 2009, avoin kaikille
Tuomari C: Mari Päivärinta
4 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Katja Kallio Montoya II (9) Oulu-Riders ry 11:20
2 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (12) Oulu-Riders ry
3 Anniina Malo Vedeksas (13) Oulu-Riders ry
4 Katharina Kujala Montoya II (9) Oulu-Riders ry