Kouluratsastuskilpailut 14.7.2018, tulokset

Luokka 1a: C-merkin kouluohjelma 1997, avoin suomenhevosille
Tuomari C: Leeni Aula
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Maija Kylmänen Villarin Roope (26) Ankkurilahden Ratsastajat ry 120,5 66,944
2 Meiju Manninen Auran Piirto (2) Oulun Ratsastajat ry 115,5 64,167
3 Johanna Niemelä Titaanin Tuiske (23) Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry 110,5 61,389
4 Karoliina Määttä Pulun Pomo (17) Oulu-Riders ry 110,0 61,111
5 Miia Mustonen Vihjeen Valtti (25) Oulun Ratsastajat ry 108,5 60,278
6 Lily Luhtaniemi Jatsikko (11) Kentaurit 98 ry 98,5 54,722 tsemppi

Luokka 1b: C-merkin kouluohjelma 1997, avoin kaikille
Tuomari C: Leeni Aula
12 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Sonja Murtomäki Aitäh (1) Haapaveden Ratsastajat ry 119,5 66,389
2 Anna Korhonen Lemaksas (14) Oulu-Riders ry 116,5 64,722
3 Petra Nyman S.V. Crystal Star (28) Oulun Ratsastajat ry 115,0 63,889
4 Helmi Kakko Friso (8) Oulu-Riders ry 111,0 61,667
5 Matleena Luhtaanmäki Ranka (18) Jäälin Ratsastajat ry 110,5 61,389
6 Lotta Nyman S.V. Crystal Star (28) Oulun Ratsastajat ry 110,0 61,111
6 Inga Broström Kolin Rappen (12) Oulu-Riders ry 110,0 61,111
8 Laura Lämsä RH’s Maestro (20) Lapin Urheiluratsastajat ry 106,0 58,889
9 Jenni Lampila Fendi Welt (7) Kentaurit 98 ry 105,5 58,611
10 Vilma Pousi Kolin Rappen (12) Kentaurit 98 ry 101,0 56,111
11 Iina Kehusmaa Esto (6) Ratsastusseura Win Win ry 89,5 49,722
12 Ella Kaurala Carewicz Z Sadyby (5) Oulu-Riders ry Hyl tsemppi

Luokka 2: Helppo B FEI Lasten esiohjelma A 2015, avoin kaikille
Tuomari C: Leeni Aula
13 lähtöä, 4 Sijoittuu.
1 Aija Degerman Bonamit (3) Oulun Ratsastajat ry 164,5 63,269
2 Maija Kylmänen Villarin Roope (26) Ankkurilahden Ratsastajat ry 159,5 61,346
3 Assi Ollikainen Vinha-Veera (27) Ratsuteam ry 159,0 61,154
4 Maria Manninen Honda (10) Ratsuteam ry 158,5 60,962
5 Jenni Lampila Fendi Welt (7) Kentaurit 98 ry 155,5 59,808 tsemppi
6 Eerika Kaappola Nugget (16) Oulu-Riders ry 155,0 59,615
7 Jenna Matilainen Budzik (4) Oulu-Riders ry 154,5 59,423
8 Anniina Malo Vedeksas (24) Oulu-Riders ry 153,0 58,846
9 Karoliina Määttä Pulun Pomo (17) Oulu-Riders ry 151,0 58,077
10 Laura Lämsä RH’s Maestro (20) Lapin Urheiluratsastajat ry 150,0 57,692
10 Anna Korhonen Lemaksas (14) Oulu-Riders ry 150,0 57,692
12 Eleonora Paajanen Half Moon Bay (9) Kentaurit 98 ry 149,0 57,308
13 Matleena Luhtaanmäki Ranka (18) Jäälin Ratsastajat ry 147,5 56,731

Luokka 3: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, avoin kaikille
Tuomari C: Leeni Aula
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Anne Isohätälä Resonance (19) Abc Ratsastajat ry 148,0 61,667
2 Venla Limma Lakupeikko (13) Oulun Ratsastajat ry 148,0 61,667
3 Mira Pohjasenaho Helios (29) Oulun Ratsastajat ry 139,0 57,917
4 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (21) Oulu-Riders ry 139,0 57,917
5 Anniina Malo Vedeksas (24) Oulu-Riders ry 138,0 57,500
6 Aija Degerman Bonamit (3) Oulun Ratsastajat ry 137,5 57,292
7 Eleonora Paajanen Half Moon Bay (9) Kentaurit 98 ry 136,5 56,875
8 Eerika Kaappola Nugget (16) Oulu-Riders ry 131,5 54,792 tsemppi
9 Katja Kallio Montoya II (15) Oulu-Riders ry 128,5 53,542