Kouluratsastuskilpailut 14.7.2018, lähtölistat

Luokka 1a: C-merkin kouluohjelma 1997, avoin suomenhevosille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Johanna Niemelä Titaanin Tuiske (23) Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry 16:00
2 Miia Mustonen Vihjeen Valtti (25) Oulun Ratsastajat ry
3 Meiju Manninen Auran Piirto (2) Oulun Ratsastajat ry
4 Lily Luhtaniemi Jatsikko (11) Kentaurit 98 ry
5 Karoliina Määttä Pulun Pomo (17) Oulu-Riders ry
6 Maija Kylmänen Villarin Roope (26) Ankkurilahden Ratsastajat ry

Luokka 1b: C-merkin kouluohjelma 1997, avoin kaikille
12 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Lotta Nyman S.V. Crystal Star (28) Oulun Ratsastajat ry                        17:00
2 Vilma Pousi Kolin Rappen (12) Kentaurit 98 ry
3 Iina Kehusmaa Esto (6) Ratsastusseura Win Win ry
4 Ella Kaurala Carewicz Z Sadyby (5) Oulu-Riders ry
5 Helmi Kakko Friso (8) Oulu-Riders ry
6 Matleena Luhtaanmäki Ranka (18) Jäälin Ratsastajat ry
7 Laura Lämsä RH’s Maestro (20) Lapin Urheiluratsastajat ry                  17:33
8 Inga Broström Kolin Rappen (12) Oulu-Riders ry
9 Sonja Murtomäki Aitäh (1) Haapaveden Ratsastajat ry
10 Anna Korhonen Lemaksas (14) Oulu-Riders ry
11 Jenni Lampila Fendi Welt (7) Kentaurit 98 ry
12 Petra Nyman S.V. Crystal Star (28) Oulun Ratsastajat ry

Luokka 2: Helppo B FEI Lasten esiohjelma A 2015, avoin kaikille
13 lähtöä, 4 Sijoittuu.
1 Karoliina Määttä Pulun Pomo (17) Oulu-Riders ry                                 18:30
2 Maija Kylmänen Villarin Roope (26) Ankkurilahden Ratsastajat ry
3 Jenna Matilainen Budzik (4) Oulu-Riders ry
4 Matleena Luhtaanmäki Ranka (18) Jäälin Ratsastajat ry
5 Laura Lämsä RH’s Maestro (20) Lapin Urheiluratsastajat ry
6 Anna Korhonen Lemaksas (14) Oulu-Riders ry
7 Jenni Lampila Fendi Welt (7) Kentaurit 98 ry                                          19:03
8 Maria Manninen Honda (10) Ratsuteam ry
9 Assi Ollikainen Vinha-Veera (27) Ratsuteam ry
10 Anniina Malo Vedeksas (24) Oulu-Riders ry
11 Eerika Kaappola Nugget (16) Oulu-Riders ry
12 Eleonora Paajanen Half Moon Bay (9) Kentaurit 98 ry
13 Aija Degerman Bonamit (3) Oulun Ratsastajat ry                                19:36

Luokka 3: Helppo A Kenttäkilpailuohjelma n:o 6, avoin kaikille
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Anniina Malo Vedeksas (24) Oulu-Riders ry                                           20:10
2 Katja Kallio Montoya II (15) Oulu-Riders ry
3 Eerika Kaappola Nugget (16) Oulu-Riders ry
4 Eleonora Paajanen Half Moon Bay (9) Kentaurit 98 ry
5 Aija Degerman Bonamit (3) Oulun Ratsastajat ry
6 Anne Isohätälä Resonance (19) Abc Ratsastajat ry
7 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (21) Oulu-Riders ry                      20:52
8 Venla Limma Lakupeikko (13) Oulun Ratsastajat ry
9 Mira Pohjasenaho Helios (29) Oulun Ratsastajat ry

Huom! Lähtöjärjestystä päivitetty 13.7. klo 20:15 poisjääntien vuoksi.