O-Ri Cup II, 23.4.2017, tulokset

Luokka 1, harjoitusluokka: Helppo D:3 2013, avoin kaikille
5 lähtöä, ei sijoituksia.
1 Essi Männistö Kolin Rappen Oulu-Riders ry 113,0 59,474
2 Aino Pirilä Kolin Rappen (19) Oulu-Riders ry 109,0 57,368
3 Sara Mäntylä Jukka Oulu-Riders ry 108,0 56,842
4 Mira Kesti Carewicz Sadyby Oulu-Riders ry 108,0 56,842
5 Enni Haverinen Onia Kentaurit 98 ry 97,0 51,053

Luokka 2 Helppo C tutustumisluokan kouluohjema 2016 (rata B), avoin kaikille
6 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Maija Kylmänen Villarin Roope (18) Ankkurilahden Ratsastajat ry 113,0 62,778
2 Inga Broström Perillus (8) Oulu-Riders ry 102,0 56,667
3 Krista Viide Peveril Pure Perfection (9) Oulun Ratsastajat ry 102,0 56,667
4 Sallamaari Koivisto Vilkas Veikki (17) Oulu-Riders ry 97,0 53,889
5 Roosa Manninen Tooni (14) Oulun Ratsastajat ry 95,0 52,778
6 Helmi-Maria Siirilä Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 92,5 51,389 tsemppi

Luokka 3a Helppo B:0 2009, avoin Saaran tallin tuntiratsukoille
3 lähtöä, 1 sijoittuu.
1 Katja Kallio Montoya II (5) Oulu-Riders ry 144,5 57,800
2 Annika Karjalainen Quastone (10) Oulu-Riders ry 138,5 55,400
3 Karoliina Määttä Rowanhill Najila (11) Oulu-Riders ry 137,5 55,000 tsemppi

Luokka 3b Helppo B:0 2009, avoin kaikille
5 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Hanna Hautamäki Lemaksas (3) Pegasos Riding Team ry 145,0 58,000
2 Heidi Hautamäki Lemaksas (3) Pegasos Riding Team ry 142,0 56,800
3 Elina Salo Lowieke (4) Oulu-Riders ry 136,5 54,600
4 Selina Korpela Orbit (6) Oulun Ratsastajat ry 115,5 46,200
5 Satu Ruotsalainen Starlight’s Milan (13) Oulu-Riders ry Hyl tsemppi

Luokka 4 Helppo A:1 2009, avoin kaikille
8 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Heidi Mustonen Villarin Roope (18) Oulun Ratsastajat ry 161,0 61,923
2 Ella Pääkkönen Top Secret (15) Lidrid-Team ry 159,5 61,346
3 Salla Kellokumpu Spinners Image (12) Oulu-Riders ry 152,0 58,462
4 Anniina Malo Vedeksas (16) Oulu-Riders ry 147,5 56,731
5 Pia Tiainen Vedeksas (16) Oulu-Riders ry 144,5 55,577
6 Katharina Palmer Perillus (8) Oulu-Riders ry 127,0 48,846
7 Suvi Korpela Bella Donna Carrus (1) Oulun Ratsastajat ry 98,0 37,692 tsemppi
8 Julia Possakka Patriks (7) Oulu-Riders ry kesk.